FIFA 22

MMOSPORTS
Takip Et
9.8

Mükemmel

7.8

Kullanıcı

Çok Sayıda Yüksek Profilli FIFA 22 Oyuncu Hesabı Çalındı!

Electronic Arts (EA), şirketin müşteri hizmetlerine yönelik gerçekleşen sosyal mühendislik saldırıları sebebiyle çok sayıda yüksek profilli FIFA 22 oyuncu hesabının ele geçirildiğini açıkladı.

Geçtiğimiz yılın eylül ayında piyasaya sürülen FIFA 22, çok çarpıcı bir veri ihlaline sahne oldu. Electronic Arts (EA) tarafından yapılan açıklamada, firmanın müşteri hizmetlerine yönelik olarak gerçekleştirilen sosyal mühendislik eylemleri sonucu çok sayıda yüksek profilli FIFA 22 oyuncu hesabının çalındığı belirtildi.

Amerikalı video oyun devi, 50’den az olduğu tahmin edilen bu hesapların yeniden gerçek sahiplerine geri yüklenmesi için çalışmaların devam ettiğini paylaştı. EA ayrıca bilgisayar korsanlarının özellikle yüksek profilli oyuncuların hesaplarını hedeflediklerini ve saldırıların oyuncular yerine EA’in müşteri hizmetlerine yapıldığını söyledi.

FIFA 22, Sosyal Mühendislik Kurbanı Oldu

FIFA 22 sosyal mühendislik

EA tarafından yapılan açıklama şu ifadeler yer aldı:

“İlk araştırmamız sayesinde, kimlik avı teknikleriyle bir dizi hesabın güvenliğinin ihlal edildiğini doğruladık. Kötü niyetle hareket eden kişiler, tehdit ve diğer ‘sosyal mühendislik’ yöntemlerini kullanarak, müşteri deneyimi ekibimizdeki insan hatalarından yararlanmayı başardılar ve oyuncu hesaplarına erişmek için iki faktörlü kimlik doğrulamasını atladılar.”

EA destek ekibinin bu tür saldırıları daha iyi tanımasına ve bunlarla başa çıkmasına yardımcı olmak için ek eğitimler veren şirket, kullanıcı hesaplarını doğrulamak için dahili süreçlerine ek adımlar eklemeyi planlıyor. Sosyal mühendislik, gizli bilgileri ifşa etmeye yönelik olarak insanlara uygulanan psikolojik manipülasyon olarak tanımlanıyor.

Avatar of Berk Baylançiçek
Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Daha önce Tamindir, Webtekno ve SDN gibi sitelerde içerik editörlüğü yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol