Clubhouse Sohbetleri Kaydetme Özelliğini Duyurdu

Pandemi döneminde yıldızı parlayan uygulamalardan birisi olan Clubhouse, kullanıcılarının bir süredir istediği özelliği gertirdi.

İletişim uygulamalarına farklı bir bakış açısı kazandıran Clubhouse uygulaması bu yılın başlarında koronavirüs pandemisi sonrasında popüler olmuştu. Geçtiğimiz aylarda davetiye sistemini kaldırıp iOS platformu haricinde Android platformuna da gelen Clubhouse uygulaması, kullanıcıların ilgisini çekmek adına yeni özelliklerini kullanıcılarına sunmaya devam ediyor.

Clubhouse kullanıcılarının bir süredir beklediği Clubhouse sohbetleri kaydetme özelliği sonunda geldi. Konu hakkında Clubhouse tarafından resmi bir açıklama yapıldı.

Clubhouse Sohbetleri Kaydetme Özelliği

Clubhouse Sohbetleri Kaydetme Özelliği Nasıl Kullanılacak?

Clubhouse sohbetleri kaydetme özelliği kısa bir süre önce Clubhouse tarafından duyuruldu. Bu özellikle birlikte Clubhouse odasını açan kullanıcı istediği takdirde sohbeti kaydedebilecek ve sonrasında sohbeti dinlemek isteyen diğer katılımcılar da odanın sahibinin profili üzerinden bu kaydı dinleyebilecek.

Son olarak karşımıza sohbetlere sabitlenmiş bağlantı özelliği ile çıkan Clubhouse uygulaması, kullanıcıların bu bağlantılar sayesinde odanının yöneticisi tarafından verilen linke tıklayıp aksiyonda bulunabilecek.

clubhouse sohbetleri kaydetme ozelligini duyurdu 2

Sesli canlı yayın özelliğini başlatan uygulamalardan birisi olan Clubhouse, popülerliğini yitirdiği şu günlerde Twitter’ın Clubhouse’a alternatif olarak duyurduğu Twitter Spaces özelliği popüler olmaya başladı. Twitter kullanıcılarının kolayca bir oda kurup sesli sohbete geçebilecekleri Spaces özelliğine son olarak hesapsız olarak dinleme özelliği gelmişti. Twitter, Spaces’e gelen hesapsız dinleme özelliğini ilk olarak Web sürüme getirirken özelliğin ilerleyen günlerde diğer platformlarda da kullanılması bekleniyor. Bakalım Clubhouse yenilikleri ile Spaces’i geride bırakıp eski günlerine geri dönebilecek mi?

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol