Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Clubhouse Sohbet Odalarına Oyun Geliyor

Popüler iletişim uygulaması olan Clubhouse, yeni içerikler üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Clubhouse, yeni bir oda içi oyun özelliğini test etmeye başladı. Şirket, ilk oyununun kullanıcıların birbirlerini daha iyi tanımasına yardımcı olabileceğini doğruladı. Özelliğin getirisi olan lansman oyunu Wild Cards, kullanıcılara bir dizi soru ve zorlu seviyeler sunuyor.

Örneğin, 60 saniye içinde bir film için fikir sunmanızı veya arama geçmişinizde yer alan beş şeyi paylaşmanızı isteyebilir. Oynamak için +Odalar altındaki Oyunlar seçeneğini seçmeniz gerekecek. Ayrıca, arkadaşlarınızı oynamaya davet edebileceğiniz bir sosyal oda da açabileceksiniz.

Clubhouse: ”Geçici Bir Pandemi Hevesi Değiliz.”

Clubhouse

Twitter Spaces gibi diğer ses hizmetleri tarafından sunulmayan bir özelliği başlatmak, Clubhouse‘un yeni kullanıcıların kalmasını sağlama çabalarının bir parçası olabilir. Sesli sohbet uygulaması pandeminin ilk günlerinde tam karantina uygulandığı zaman popülerlik kazandı. Başarısı, Facebook‘un ses odaları, Spotify‘ın Greenroom’u ve Amazon‘un Amp’si dahil olmak üzere daha iyi bilinen şirketler tarafından diğer iletişim uygulamalarının geliştirilmesi ve piyasaya sürülmesine yol açtı.

Clubhouse‘un popülaritesi ve indirme sayıları, özellikle pandemi kısıtlamaları kalkmaya başladıktan sonra bu rakip hizmetler ortaya çıktığında bir darbe aldı. Pek çok kullanıcı, benzer ses hizmetleri sunan daha yerleşik sosyal ağlara geçmeyi seçti. Yine de Clubhouse, The New York Times‘a Aralık ayında hala büyümekte olduğunu ve şirketin, sadece bir pandemi hevesi olmadığından emin olduğunu söyledi. Son birkaç ay içinde hizmet, kullanıcıların kalmasını sağlamak için bir avuç yeni özellik yayınladı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.