Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Clash of Clans Hesap Kurtarma İçin Atılması Gereken Adımlar

Clash of Clans hesap kurtarma nasıl yapılır? Supercell ID bulma veya e-posta ile hesabınızı kurtarma sürecini tüm detaylarıyla anlatıyoruz.

Clash of Clans hesap kurtarma nasıl yapılır? PC oyunlarında hesabımızı kurtarma adımları genellikle kolay oluyor ancak mobil oyunların bazılarında hesaplarımızı kurtarmamız mümkün olmuyor. Neyse ki, Clash of Clash yapımcısı olan Supercell oyuncularını önemseyen bir firma. Hesabınızı kaybettiyseniz, izlemeniz gereken birkaç farklı adım mevcut.

Eski veya şifresini unuttuğunuz bir Clash of Clans hesabınız varsa, hesabınızı nasıl kurtaracağınızı anlatıyoruz. Supercell ID’ye bağlı bir oyun hesabını kurtarmak ve Supercell ID’ye bağlı olmayan bir hesabı kurtarma aşamaları birbirinden farklı. Bu sebeple, hesabınızı ne ile güvene aldıysanız, biz de o yöntemi ayrı başlıklar altınca anlatıyoruz.

Clash of Clans Hesap Kurtarma Adımları

Clash of Clans eski hesaba giriş yapmak için Supercell ID’nizi hatırlamanız veya hesabınıza ait e-posta adresini bilmeniz gerek. Bu bilgilere erişiminiz yoksa, öncelikle Supercell ID bulma veya eski e-posta adresinize erişme sürecini anlatalım.

1- Clash of Clans E-Posta Bulma

Clash of Clans Hesap Kurtarma İçin Atılması Gereken Adımlar

Supercell ID’ye bağlı bir oyun hesabına erişiminizi kaybettiyseniz, öncelikle e-posta adresinizi bulmanız gerek. Hangi e-posta ile oyuna kayıt olduğunuzu bir türlü hatırlayamazsanız, tüm e-posta hesaplarınızda “Supercell ID” araması yapın. Geliştirici firmadan size illa ki bu kelimeleri içeren bir mesaj gelmiş olacak. Böylelikle Supercell ID bağladığınız e-posta adresinizi bulmuş olacaksınız.

E-posta adresinizi öğrendikten sonra, oyuna giriş yaparak “Ayarlar” kısmına gelin ve “Bağlı Değil” seçeneğine dokunun. İlgili e-posta adresinizi girin ve e-posta adresinize gelen doğrulama kodunu girin. Bu yöntem ile Clash of Clans eski hesaba giriş mümkün.

2- Supercell ID Bulma

Clash of Clans Hesap Kurtarma İçin Atılması Gereken Adımlar

Oyununuzu kaydetmediyseniz, Clash of Clans köyünüzle ilişkili hesabı hatırlamıyorsanız veya onu yanlışlıkla silmiş olsanız bile hesabınızı kurtarmanız mümkün. Ancak hem biraz uğramanız hem de beklemeniz gerekecek. Destek İletişim Formu ile direkt olarak Supercell ile bağlantı kurmanız gerek. Bu linkten direkt olarak Sorununuzu açıklamanız gereken SUPERCELL posta kutusuna yönlendirileceksiniz.

Supercell id bulma ve Clash of Clans eski hesaba giriş sağlama sürecini başarıyla tamamlamak için hesabın sizin olduğunu Supercell’e kanıtlamanız gerek. Bunun için aşağıdaki bilgilere ihtiyacınız olacak:

 • Ana köy bina seviyeniz,
 • Kayıp hesabınızın kullanıcı adı ve takma adı;
 • Klan üyesiyseniz, klanınızın adı;
 • Son maçınızın yaklaşık tarihi ve yeri;
 • Hesabın oluşturulduğu yıl ve ülke;
 • Hesabı nasıl kaybettiğinizin bilgisi;
 • Kullandığınız son büyülü eşya;
 • Cihazı oynadığınızın cihazlar ve markaları;
 • İsim değişikliği yaptıysanız, önceki isimleriniz;
 • Yükselttiğiniz son binanın ismi.

Daha önce gerçek para ile alışveriş yaptıysanız, ilk satın alma işleminizin App Store veya Google Play Store faturasının tam kopyasını da yanıtınıza eklediğiniz taktirde süreç fazlasıyla hızlanacaktır. Cevaplarınız SUPERCELL’in sahip olduğu bilgilerle eşleşirse, Clash of Clans hesap kurtarma sürecini başarıyla tamamlayacak ve eski hesabınızı geri alacaksınız.

Tüm bu bilgileri hatırlamak, özellikle oyuna girdiğinizden bu yana çok zaman geçtiyse hiç de kolay değil. Ancak, yukarıdaki bilgilerden ne kadar fazla verirseniz, Supercell’in size inanması ve Supercell ID’nizi size vermesi çok daha kolay olacaktır.

Hesabınızı Mutlaka Supercell ID’ye Bağlayın

Supercell ID Bulma

Hesabınızı kurtardıktan hemen sonra, Supercell ID’ye bağladığınızdan emin olun. Bu yöntem ile giriş yapmayı aktif etmenizin ardından, hiç kimse hesabınıza başka bir yöntemle giriş yapamayacak. Daha sonra ek bir güvenlik katmanı eklemek için Hesap Korumasını da etkinleştirebilirsiniz. Supercell ID’yi bağladığınız e-posta adresini de bir köşeye not etmenizi ve asla unutmamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Clash of Clans hesap kurtarma adımları için mutlaka e-posta adresinizi veya Supercell ID’nizi bilmeniz gerek. Yoksa, Destek ekibine ulaşmaktan başka yapabileceğiniz bir şey yok. Onun için hesabınızı güvence altına almayı ve şifrelerinizi güvenli bir yere not almayı kesinlikle unutmayın. Hepinize keyifli ve güvenli oyunlar diliyoruz!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.