Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Civilization Benzeri ‘FreeCol’ Ücretsiz Olarak Çıkış Yaptı

Civilization ve Colonization isimli klasiklerden ilham alan ve yirmi yıldır güncellenen ücretsiz bir oyun olan FreeCol, nihayet tam sürüm olarak çıkış yaptı.

Civilization ve Colonization gibi oyunlardan ilham alan ücretsiz oyun FreeCol, 20 yılı aşkın süredir alfa ve beta geliştirme sürecinden sonra nihayet tam sürüme ulaştı ve şu anda oynayabilirsiniz. Proje, başlangıçta açık kaynaklı bir oyun olarak geliştirilen Colonization’ın tam bir klonu olacaktı ancak yıllar geçtikçe oyun değişti ve gelişti.

Strateji oyunu, 20 yıllık geliştirme güncellemelerinde 2 milyondan fazla kez indirildi ve FreeCol ekibi, tam sürümün ardından gelecek güncellemelerin yeni özellikler olması hedefiyle gelecekte “çok sayıda yeni sürüm aracılığıyla oyunu geliştirmeye devam edeceğini” söyledi. Oyunun ilk sürümü haritayı bir gemi ve kolonistlerle keşfetmeyi mümkün kıldı ve 20 yıllık geliştirme, strateji oyunu türü ve Colonization hayranlarının bildiği ve sevdiği birçok özelliği aşamalı olarak ekledi.

FreeCol’u Ücretsiz Olarak İndirebilirsiniz

FreeCol

Daha önce Colonization oynamadıysanız, oyunun amacı sadece bir gemi ve iki kolonist ile başladıktan sonra 1492 yılından itibaren Amerika’yı kolonize etmek. Bağımsızlığınızı ilan etmeden ve Kral’ın güçlerinden gelen bir saldırıdan sağ çıkmadan önce ulusunuzu inşa etmeniz gerek. İfade özgürlüğünü teşvik ederek ve size halkın desteğini veren güçlü bir hükümet sistemine sahip olarak oyunu bitirmeniz gerekecek.

FreeCol, çok oyunculu ve mod desteğine ve yeni dünyaya yelken açmadan önce aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi Avrupa ülkesine bile sahip. Artık Amerika, Afrika, Avustralya ve daha fazlası için bir harita düzenleyici ve grafiklerde ve oynanışta değişiklik yapmak için kolay fırsatlar sunan devasa haritalar bile mevcut.

FreeCol 1.0.0 hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve ücretsiz strateji oyununu kendi web sitesinden indirebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.