City Patrol: Police Yeni Valeroa Teknolojisiyle Korsana Karşı Korunacak

Denuvo'ya yeni bir alternatif mi geliyor?

Bugün Caipirinha Games ve Toplitz Productions ortaklığıyla polis simülasyonu oyunu City Patrol: Police yayınlandı. Oyunun kendisi bir yana, asıl dikkat çeken kısmı ise bunun yeni Valeroa anti-korsan teknolojisi kullanan ilk oyun olması. Denuvo benzeri bir sistem olan Valeroa, DRM ile koruma sağlayan bir araç ve oyunun korsan şekilde başka platformlara aktarılmasını önlüyor.

Valeroa’nın resmi Sık Sorulan Sorular sayfasına göre sistem oyunların performansını etkilemiyor. Sadece bir dizi fonksiyonu koruma altına alıyor. Bu fonksiyonlar oyun içine etki eden şeyler değil. Oyun başladığında ya da yükleme ekranlarında devreye giriyorlar. Oyun geliştiricileri de korumak istedikleri fonksiyonları kendileri seçebiliyorlar.

Aynı zamanda Valeroa koruma sistemi intenet bağlantısına da gerek duymuyor. Ek olarak sabit disk üzerinde devamlı okuma veya yazma yapmıyor. Bu da diskinizin hasar alma riskini ortadan kaldırıyor.

Geliştirici ekibe göre Valeroa koruma sisteminin oyun çıkmadan önce ya da sonrasında cracklenmesi aşırı derecede zor. Açıkçası ilk aşamada Denuvo ile kıyaslandığı zaman Valeroa daha iyi bir anti-tamper teknolojisi olarak göze çarpıyor. Geliştiricilerin ise zamanla Denuvo’da mı sadık kalacağı, yoksa bu sisteme mi geçeceği merak konusu.

1 Yorum

  1. bu oyunda steam006 tarafından kırıldı 🙂 🙂 🙂

    Yanıtla

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>