Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Cities Skylines 2 Sistem Gereksinimleri Güncellendi!

Cities Skylines 2'nin minimum ve önerilen sistem gereksinimleri güncellendi. Şehir kurma oyunu, PC'nizi bir hayli zorlayacak.

Cities Skylines 2 sistem gereksinimleri güncellendi. Orijinal şehir kurma oyunu ile devamı arasındaki sekiz yıl, doğal olarak devam oyununu çalıştırmak için çok daha güçlü bir donanıma ihtiyaç duyacağınız anlamına geliyor. Endişelenmeyin, minimum sistem gereksinimleri fazla tâlepkar değil ancak önerilen sistem gereksinimleri için aynı şeyi söylemeyeceğim.

Cities Skylines 2 minimum gereksinimlerini karşılamak için Intel Core i7 9700K veya AMD Ryzen 5 2600X işlemciye ve Nvidia GeForce GTX 970 veya AMD Radeon RX 470 ekran kartına ihtiyacınız olacak. Ayrıca minimum gereksinimler için 8 GB RAM yeterli olacak. Oyunun kaplayacağı alan henüz açıklanmadı ancak yakın zamanda bir açıklama gelmesini bekliyoruz. İşte minimum ve önerilen Cities Skylines 2 sistem gereksinimleri:

Cities Skylines 2 Sistem Gereksinimleri

Cities Skylines 2 Sistem Gereksinimleri Güncellendi!

Cities Skylines 2 Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 10 Home 64 Bit
 • İşlemci: Intel Core i7-6700K veya AMD Ryzen 5 2600X
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 970 (4 GB) veya AMD Radeon RX 470
 • Depolama: Belirsiz

Cities Skylines 2 Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 10 Home 64 Bit | Windows 11
 • İşlemci: Intel Core i5-12600K veya AMD Ryzen 7 5800X
 • Bellek: 16 GB RAM
 • Ekran Kartı: Nvidia GeForce RTX 3080 (10 GB) veya AMD Radeon RX 6800XT
 • Depolama: Belirsiz

Colossal Order bize bu özelliklerin hangi düzeyde performansı garanti edeceğine dair bir gösterge vermedi. Donanımın ne kadar eski olduğu göz önüne alındığında, bunun sizi kesinlikle düşük ayarları tercih etme ihtiyacı alanına yerleştireceğine inanıyoruz. Cities Skylines 2 sistem gereksinimleri minimum için gayet iyi ancak önerilen kısmı bir hayli yüksek ancak oyunda yer alan ayrıntı miktarı göz önüne alındığında bu anlaşılabilir bir durum.

Geliştiriciler, Nvidia GeForce RTX 3080 veya AMD Radeon RX 6800 XT ekran kartı ve en az 16 GB RAM ile eşleştirilmiş Intel Core i5 12600K veya AMD Ryzen 5 5800X’i önerdi. Yine, önerilen özelliklerin hangi kare hızı ve çözünürlük için iyi olduğundan emin değiliz ancak 1080p’de yüksek ayarları kullanarak 60 fps civarında bir şey varsaymanın güvenli bir bahis olduğunu düşünüyoruz.

Cities Skylines 2‘nin boyutu henüz resmi olarak açıklanmadı. Cities: Skylines yalnızca 4GB’a ihtiyaç duyuyor ancak bu devam oyunu selefinden daha kapsamlı ve ayrıntılı göründüğünden muhtemelen daha büyük bir alana sahip olacak. Son olarak, SSD’ye ihtiyacınız olup olmayacağını veya HDD çalıştıran daha eski bir kurulumun sizin için sorun olup olmayacağını henüz bilmiyoruz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.