Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Çin, ‘Oyun Bağımlılığı’ Sorununu Çözdüğünü Açıkladı

Görünüşe göre, Çin'deki 18 yaşından küçüklerin yüzde 75'i yeni yönergelere bağlı kaldı.

Çin, ‘oyun bağımlılığı‘ kavramını tüm ülkede bitirmeye çok yakın olduklarını iddia etti. Çin’deki video oyunlarına getirilen kısıtlamalar, dünyanın diğer birçok yerine kıyasla inanılmaz derecede katı.

Hatta, çocukların oyun oynaması konusunda Çin’deki en iyi endüstri kuruluşlarının bu hafta övündükleri bir duyuru yapıldı. Çin Oyun Endüstrisi Grup Komitesi, çocukların “oyun bağımlısı” olmasını önlemek için getirilen kısıtlamaların büyük bir başarı olduğunu iddia etti.

Çin’in Yeni Sansür Kılıfı ‘Oyun Bağımlılığı’ Oldu

Oyun Bağımlılığı

Reuters‘in yeni bir raporuna göre Çin Oyun Endüstrisi Grup Komitesi’nin veri sağlayıcısı CNG, dikkate değer sonuçlarla övündü. Rapor, ülkedeki çocukların yüzde 75’inin artık yeni yönergeleri izlediğini iddia etti; bu, endüstri kuruluşunun artık sorunun çözüleceğini düşünmesine yetecek kadar yüksek bir sayı olmaya yetti de arttı bile.

Çin’deki reşit olmayanların video oyun bağımlılığı yaşadıklarına defalarca atıfta bulunulmasına rağmen, aslında durumun böyle olmadığını belirtelim. Bu, hükümetin 18 yaşından küçüklerin tam olarak ne zaman video oyunları oynayabilecekleri ve her gün ne kadar süre oynayabilecekleri konusunda yeni yönergeler ve kısıtlamalar uygularken kullandığı bir kelime.

Kısıtlamaların, reşit olmayanların telefonlarını 22:00 ile 08:00 saatleri arasında kilitleyen yüz tanıma teknolojisini içerdiğinin de altını çizelim. Çocukların bu saatlerde telefonlarında hiç oyun oynayamamasının yanı sıra, çocukların günde 90 dakika oyun oynama süreleriyle sınırlandırılması da yüz tanıma ile mümkün olan bir başka kısıtlama.

Açıkça istenen etkiye sahip kısıtlamalara rağmen, reşit olmayanların oyunlarına yönelik baskı, iki ucu keskin bir kılıç. Oyun oynayan daha az genç insan, Çin’in video oyun endüstrisinin şimdi 20 yıldaki ilk düşüşüyle ​​karşı karşıya olduğu anlamına geliyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.