Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Çığlık Atarsanız Kapanan Korku Oyunu Duyuruldu

Unreal Engine 5 ile geliştirilen ilginç korku oyunu Don't Scream, çığlık atarsanız sıfırdan başlıyor.

Mikrofonla oynamanızın zorunlu olduğu ve çığlık attığınız zaman yeniden başlayan bir korku oyunu duyuruldu. Pineview Ormanı’nı bir video kamerayla keşfetmeye çalıştığınız oyun, yol boyunca cesaretinizi test edecek “düzinelerce dinamik korku” deneyimi sunacak. Oyun 18 dakika boyunca sürecek ve zaman yalnızca siz hareket ettikçe ilerleyecek. Bu sebeple, olduğunuz yerde bekleyince hiçbir şey olmayacak.

Peki, 18 dakika sonunda ne olacak? Oyunun sunduğu bir hikaye yok ancak bir arkaplan anlatısı mevcut. Yani, bu bir oyundan ziyade interaktif bir deneyim diyebiliriz. Arkadaşlarınızla oyunu bitirip bitiremeyeceğinize dair iddia girmek, kendinizi ve sabrınızı test etmek gibi amaçlarla oynanacak olan çerezlik yapımlardan birisiyle karşı karşıyayız.

Çığlık Atarsanız Kapanan Oyun: Don’t Scream

Çığlık Atarsanız Kapanan Korku Oyunu Duyuruldu

Unreal Engine 5 ile geliştirilen bu kısa korku deneyimine girmeden önce mikrofonunuzu kalibre etmeniz gerekecek. Çıkardığınız bazı sesler de çığlık olarak algılanacak. Sızlanma, korku emareleri, gıcırtı veya bağırma gibi tüm sesler oyunun yeniden başlamasına sebep olacak. Oyunu oynarken konuşabileceksiniz ancak biraz sessiz konuşmanız gerekecek. Yani, gürültü yaparsanız, oyun baştan başlayacak.

Don’t Scream isimli oyun, Joure & Joe’nun çalıştığı iki bağımsız geliştirici tarafından geliştiriliyor ve bu yıl 27 Ekim’de erken erişime sunulması planlanıyor. Geliştiriciler, erken erişim süresi boyunca daha fazla korku, daha fazla hikaye, isteğe bağlı hedefler ve daha fazlasını eklemeyi planlıyor. Oyun ilginizi çektiyse, aşağıdan oyunun oynanış videosuna göz atabilir ve oyunu Steam‘den istek listenize ekleyebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.