Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Chromecast Benzeri Xbox Oyun Yayın Cihazı Yolda!

Yakında Xbox sadece konsol ve Game Pass PC olarak değil, bulut tabanlı olarak hayatımızın her alanında yer alacak.

Microsoft’un Xbox ekosistemi için özel bir oyun yayın cihazı ve akıllı TV uygulaması yaptığını onaylamasının üzerinden 11 ay geçti. Şirket o zamandan beri ikisi hakkında daha fazla ayrıntı açıklamadı ancak yeni bir rapor, önümüzdeki aylarda cihazın raflardaki yerini alacağını doğruladı.

GamesBeat‘e göre bir TV’ye veya monitöre bağlanabilen oyun yayın cihazı, bir çubuk veya disk tasarımına sahip olacak. Başka bir deyişle, bir Amazon Fire Stick veya Chromecast gibi görünecek. Cihazla yalnızca Xbox Game Pass Ultimate’dan oyun yayını yapabilmekten ziyade, büyük ihtimalle film ve dizi de izleyebileceksiniz.

Xbox Artık Her Alanda Hayatımızda Olacak

Xbox
Cloud Gaming televizyon uygulaması da yakında hayatımıza girecek.

Bu arada, Microsoft’un Samsung ile bu şirketin TV’leri için bir Xbox uygulaması üzerinde çalıştığı da bildirildi. Samsung’un 2022 modellerinden bazıları, Google Stadia ve NVIDIA GeForce Now gibi oyun akış hizmetlerini desteklemeye başladı. Bu TV’lerde de bir Cloud Gaming uygulaması görmek hiç de şaşırtıcı olmaz.

Hem TV uygulamasının hem de akış cihazının önümüzdeki 12 ay içinde gelmesini bekliyoruz. Microsoft’un Xbox Everywhere stratejisinin bir parçası olarak bu cihazlar yavaş yavaş hayatımızda yer edinecek. Şirket, oyuncuların konsolları veya yetenekli bir oyun bilgisayarları olmasa bile oyunculara nerede olurlarsa olsunlar ulaşmak istediğini yıllardır belirtiyordu.

Proje, bu hafta Fortnite’ın Cloud Gaming’e eklenmesiyle bu hafta bir adım daha ileri gitti. Bu, insanlara popüler battle royale’i akıllı telefonlarda (evet, hatta iPhone’larda), tabletlerde ve PC’de yayınlamanın bir yolunu sundu. Ayrıca Fortnite’ı bulut üzerinden oynamak için ame Pass Ultimate aboneliğine ihtiyacınız yok, sadece bir Microsoft hesabı yeterli!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.