Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Chrome Gizli Sekmelerine Parmak İzi Koruması Geldi

Chrome artık Android'deki Gizli sekmeleri biyometrik kimlik doğrulamanın arkasında saklayabilecek.

Google, gizli modda web sitelerinde gezinirken ekstra bir gizlilik katmanı ekleyecek bir özelliği Chrome Android kullanıcıları için yayınladı. Teknoloji devi, bir blog gönderisinde, mobil cihazlarda biyometrik kimlik doğrulamanın arkasındaki Gizli sekmeleri kilitleme yeteneğinin, iOS’un ardından nihayet Android kullanıcı için de yayınlandığını duyurdu.

Bu özellik açıldığında, Chrome‘dan çıktıktan veya başka bir uygulamaya girdikten sonra Gizli sekmeye her döndüğünüzde yüz veya parmak izi kimlik doğrulaması yoluyla kimliğinizi doğrulamanızı gerektirecek. Kilitli Gizli sekme özelliği, Google’ın iPhone’lar ve iPad’ler için test etmeye başlamasından bir yıldan fazla bir süre sonra, ilk olarak 2022’de Android‘de kullanıma sunuldu ancak beta olduğu için herkese açık değildi.

Chrome Android’e Biyometrik Koruma Geldi

Chrome Gizli Sekmelerine Parmak İzi Koruması Geldi

9to5Google’ın geçen yıl Android’de kullanma deneyimine dayanan bu özellik, gizlilik özelliği tarafından korunan bir sekmeye döndüğünüzde ortasında Gizlilik logosu bulunan gri bir ekran gösterecek. Ardından, biyometrik kimlik doğrulamayı açmak veya PIN kodunuzla kimliğinizi doğrulamayı seçmek için “Gizli Modun Kilidini Aç” seçeneğine dokunmanız gerek.

Bu özellik henüz bizim için mevcut olmasa da, uygulamanın sağ üst köşesindeki üç noktalı menüye dokunarak erişiminiz olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Zaten bir seçenek olarak görüyorsanız, Ayarlar‘ı açın ve ardından “Chrome’dan çıktığınızda Gizli sekmeleri kilitle” seçeneğini değiştirmek için Gizlilik ve Güvenlik‘e tıklayın. Buradan özelliği açabilirsiniz.

Nihayet, iOS kullanıcılarının ardından Android kullanıcıları web tarayıcıyı kullanırken biyometrik korumalardan faydalanabilecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.