Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Chrome, Bir Süre Girmediğiniz Sitelerin İzinlerini Kaldırıyor

Google Chrome yeni güncellemelerle beraber kullanıcılara rahat bir nefes aldırmaya devam ediyor.

Mobil ve masaüstü platformlarında popüler bir tarayıcı olarak karşımıza çıkan Google Chrome, yeni güncellemelerle beraber kullanıcılara rahat bir nefes aldırmaya devam ediyor. Şimdi ise ortaya çıkan yeni bir detaya göre artık daha önce giriş yaptığınız ancak daha sonra ziyaret etmediğiniz sitelerin izinleri otomatik olarak kaldırılacak.

Android cihazlar için mevcut olan Chrome Canary uygulamasında ortaya çıkan yeni özellik sitelerdeki çeşitli izinleri ortadan kaldırıyor. Verdiğiniz izinler arasında bildirim gönderme, mikrofona veya kameraya erişim izni gibi detaylar yer alıyor. Daha önce izinleri verdiğiniz ancak sonrasında siteye geçiş yaptığınız esnada bu izinlerin tekrar verilmesi gerekebiliyor.

Chrome’a Etkin Olmayan Sekmeler Özelliği Geliyor

Leopeva64 adlı bir kullanıcının Twitter platformunda yayınladığı yeni bir gönderiye göre “İzinleri Otomatik Kaldır” adlı yeni bir seçenek gelmeye hazırlanıyor. Bu doğrultuda Chrome tarayıcısında uzun süredir kontrol etmediğiniz ve giriş yapmadığınız web sitelerindeki izinler otomatik olarak kaldırılıyor. Bu durum elbette bildirim izinleri verdiğiniz ancak daha sonra unuttuğunuz durumlar için oldukça yararlı.

Chrome

Öte yandan bu özellik Chrome tarayıcısının masaüstü sürümünde uzun süredir mevcut. Ancak mevcut özellik mobil sürümde ilk kez ortaya çıktı. Şu anda yeni seçenek henüz deneme aşamasında olsa da önümüzdeki aylarda yeni güncelleme ile beraber tüm kullanıcılara sunulacak.

Web sitesi izinlerini otomatik olarak kaldırma seçeneğinin yanı sıra Google, Etkin Olmayan Sekmeler özelliğini de getirmeye hazırlanıyor. Bu özellik sayesinde bir sekmenin ne kadar süre etkin kalacağına karar verebileceksiniz. Bu yenilikler sayesinde tarayıcı daha işlevsel ve stabil hale getirilmek isteniyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.