Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Chessarama, Magnus Carlsen İmzalı Satranç Tahtası Veriyor!

Satranç temalı bulmaca ve strateji oyunlarının bir koleksiyonunu sunan Chessarama, 5 Aralık'taki çıkışı öncesinde oyunculara Magnus Carlsen, Praggnanandhaa, Wesley So ve Anish Giri tarafından imzalanmış bir satranç tahtası hediye ediyor.

Brezilya merkezli bağımsız geliştirici Minimol Games, satranç temalı bulmaca ve strateji oyunlarının bir koleksiyonu olan Chessarama‘nın 5 Aralık’ta PC ve Xbox platformlarında piyasaya sürülmesinden önce harika bir çekiliş düzenliyor. Bugünden itibaren, efsanevi satranç ustaları Magnus Carlsen, Praggnanandhaa, Wesley So ve Anish Giri tarafından imzalanmış Chessarama temalı bir satranç tahtası kazanmak için çekilişe katılabilirsiniz.

Minimol Games, Chess.com ile işbirliği yaparak bu satranç tahtalarından sekiz tanesinin yanı sıra Steam veya Xbox’ta tercihinize göre bir Chessarama kodu hediye ediyor. Çekilişe katılmanın toplamda 10 yolu bulunuyor: Oyunu Steam‘de istek listenize eklemek veya ön sipariş vermek, Minimol Games’i sosyal medyada takip etmek, oyunun Discord kanalına katılmak veya haber bültenine kaydolmak, bunlardan yalnızca birkaçı.

5 Aralık’ta Çıkacak Chessarama’dan Harika Çekiliş

Katılım yollarının tam listesini Gleam.io‘da bulabilirsiniz. 5 Aralık’ta Türkçe dil desteği ile piyasaya sürülecek olan Chessarama, satranç taşları ve belirlenen hareket setlerini kullanan, hedeflerini ve temalarını yeniden tasarlayan satranç temalı bulmaca ve strateji oyunlarının bir koleksiyonu olarak tanımlanıyor.

Minimol Games Chessarama Magnus Carlsen

Her oyunun kendi teması, kuralları ve el yapımı orijinal seviyeleri var. Örneğin; Ejderha Avcıları‘nda, kudretli ejderhayı öldürmek için piyonunu bir yolun sonuna kadar ilerletmeniz gerekir, ancak bu pek de kolay değil zira piyon her hamle yaptığında ejderha tüm tahtaya saldırır ve o an savunmasız olan tüm taşlar ölür. Feodal Japonya’da geçen Lady Ronin‘de satranç kraliçesi, Shogun’a yaklaşmak ve ona suikast düzenlemek için tahtadaki her taşı ortadan kaldırmalıdır.

Futbol Satrancı‘nda ise topu kaleye sokmak için taşlarınızı konumlandırmalısınız. Tüm bunları ve satrançtan ilham alan daha birçok orijinal bulmaca oyununu Chessarama’da deneyimleyebilirsiniz. 100’den fazla seviye ve 100’den fazla benzersiz mücadele içeren bulmaca seferleri, Kilidini açıp toplayabileceğin 24 özel Satranç Taşı, günlük ve haftalık mücadeleler, liderlik sıralaması ve daha fazlası oyunda sizleri bekliyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.