Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

ChatGPT Yakında Google Drive Dosyalarını Analiz Edecek

OpenAI şirketi tarafından sürekli olarak güncellenen yapay zeka sohbet robotu ChatGPT için yeni ve işlevsel özellikler geliyor.

Dünya çapında piyasada bulunan ve popüler yapay zeka sohbet robotlarından biri olarak karşımıza çıkan ChatGPT, gelişmeye ve günden güne kendini daha da ilerletmeye devam ediyor. OpenAI şirketi tarafından sürekli olarak güncellenen bu program, yakın zamanda dosyaları analiz edebilecek ve verileri işleyebilecek. Böylece kolay tıklamalarla beraber saniyeler içerisinde isteğimizi gerçekleştirebilecek.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıl ChatGPT programına kullanıcıların birden fazla dosya yükleyip analiz etmesine, özet oluşturmasına ve yeni metinler çıkarmasına olanak tanıyan güncellemeler dahil oldu. Şimdi ise bu durum farklı bir noktada ele alınıyor. Twitter platformu üzerinde “legit_rumors” adlı bir kullanıcı, ChatGPT’nin Google Drive ve OneDrive gibi bulut hizmetlerinde depolanan dosyaları analiz etmesini sağlayan bir özelliği bizlere sunulacağı istiyor.

ChatGPT Bulut Dosyalarını İnceleyebilecek

Şu an itibarıyla ChatGPT’nin dosyalarınızı analiz etmesini istiyorsanız, bunları sisteminize indirmeniz ve manuel olarak yüklemeniz gerekiyor. Ancak gelecek olan yeni özellik tüm süreci basitleştirip kullanıcıların zamandan tasarruf etmesine olanak sağlayacak. Dolayısıyla tek tuşla beraber bu işlemi gerçekleştirebileceğiz.

ChatGPT stock photo 71

Twitter kullanıcısı tarafından paylaşılan gönderiye bakacak olursak, ChatGPT’nin uygulama ayarlarında bağlı hizmetlerin durumunu yönetme seçeneği de yer alacağı anlaşılıyor. Aşağıda paylaştığımız videoya bakarsanız, metin alanının solundaki dosya simgesine tıkladıklarında Google’ın bulut depolama platformundaki tüm dosyaları gösteren bir menü karşımıza çıktığını görebilir ve burada “Google Drive’dan Ekle” düğmesi bizlere sunulduğunu aktarabiliriz.

Geldiğimiz noktada belirttiğimiz özelliğin ne zaman geleceği bilinmiyor. Dahası, OpenAI şirketinin bu özelliği herkese mi sunacak yoksa sadece Plus abonelerine mi sunacak, belli değil.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.