Overwatch

MMOFPS
Takip Et
8.3

Çok iyi

6.1

Kullanıcı

Ceza Alan Oyuncunun Kulübü de Sözleşmesini Feshetti

Beklenen oldu ve xQc ile kulübü de sözleşmeyi feshederek yollarını ayırdı.

Son birkaç ay içinde Overwatch topluluğunda çok fazla tartışma konusu olan olay yaşandı. Bu durum Overwatch e-spor ligine de yansırken, Blizzard Entertainment hâliyle önlem almak zorunda kalıyor. Özellikle Overwatch League’den Dallas Fuel’ın oyuncusu Timo ‘Taimou’ Kettunen, Twitch canlı yayını sırasında homofobik konuşmalar yapınca tartışmalar büyüdü.

Lig bu oyuncuya disiplin cezası olarak 1000 dolar ceza verirken, aynı zamanda yine Dallas Fuel oyuncusu Felix ‘xQc’ Lengyel da 4000 dolar ceza aldı ve önümüzdeki 4 maça çıkmaktan alıkoyuldu. xQc’nin aldığı cezanın sebebi ise ırkçı bir dil kullanması, bunu hem sosyal medya hesaplarında, hem de kişisel canlı yayınlarında sürdürmesiydi.

xQc sadece Overwatch lig tarihinin en ağır cezasını almakla kalmadı, aynı zamanda takımı tarafından da sözleşmesi feshedildi. Başarılı oyuncunun sözleşme feshine dair takımı Dallas Fuel’dan bir açıklama gelirken, Felix Lengyel’ın Overwatch tarihindeki en başarılı oyunculardan birisi olduğunu fakat hem kendi, hem de Felix’in çıkarları için yolları ayırmanın en doğru karar olacağını söylediler.

Overwatch’ta son dönemde kurallar sıkılaşırken, özellikle ırkçı ve homofobik söylemlere taviz verilmiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>