Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

CES 2023’te Duyurulan En İlginç Teknolojik Ürünleri Listeledik

Bu yıl da birçok teknolojik ürünün sergilendiği devasa etkinlikte sergilenen ve gözden kaçırmış olabileceğiniz ilginç ürünleri derledik.

CES 2023, bu ayın başlarında dünya genelindeki markaların yılın en son ve en iyi teknolojilerini sergilemesiyle başladı. Las Vegas etkinliğinde güzellik ürünleri, sağlık izleme, temizlik, otomobiller, akıllı televizyonlar ve hatta VR gibi farklı kategorilerde birçok duyuru gördük. Etkinlik sona erdiğine göre, bu yılki etkinliğin en ilginç duyurularından bazılarına bakalım.

Aşağıda, bu yıl tanıtılan favori ürünlerimizden bazılarını derledik. İzlemesi oldukça zor olan devasa bir televizyon, akıllı klozet ve renk değiştiren araba gibi ürünleri görünce gerçekten bunlara gerek var mı diye soracağınıza eminiz. Gelin, lafı daha fazla uzatmadan birbirinden ilginç ürünleri sizlere de gösterelim.

CES 2023’ün En İlginç Ürünleri

1- LG’den 97 İnç Kablosuz OLED TV

CES 2023'te Duyurulan En İlginç Teknolojik Ürünleri Listeledik

CES 2023‘ün en çok öne çıkan ürünlerinden biri, LG’nin devasa 97 inç kablosuz televizyonuydu. Elbette, geçmişte kablosuz televizyonlar görmüş olabilirsiniz ancak LG, 97 inçlik büyük bir OLED panele yüksek bant genişliği yayınıyla işleri bir adım öteye taşımayı başardı. Büyük televizyonda neredeyse hiç kablo olmadan (sadece güç kablosu var) yapılan kurulum, minimalist bir ev için ideal.

Televizyondan 10 metreye kadar uzağa yerleştirilebilen yayın kutusu, herhangi bir gecikme veya aradaki nesnelerden kaynaklanan parazit olmadan 4K 120Hz çözünürlükte içerik yayını yapabilme kapasitesine sahip.

2- Akıllı Klozet: Withings U-Scan

CES 2023'te Duyurulan En İlginç Teknolojik Ürünleri Listeledik

Sağlık merkezli markalar, sağlık verilerini analiz etmenin ve önerilerde bulunmanın daha akıllı yollarını arıyor ve Withings U-Scan, bu verileri toplamak ve vücudunuzun sağlık ölçümlerini söylemek için benzersiz bir yaklaşım benimsiyor. U-Scan, idrar örneğinizi analiz etmek için klozetinize takılan oval şekilli bir sensör olarak karşımıza çıktı. İdrar her zaman doktorlar için çok önemli bir bilgi kaynağı olmuştur.

Böylece, yeni U-Scan sensörüyle keton, C vitamini seviyeleri ve hatta idrarınızın PH seviyelerini analiz ederek beslenme ve metabolik bilgileri izleyebilir ve vücudunuzun günlük olarak nasıl performans gösterdiğini görebilirsiniz.

3- BMW’den Renk Değiştiren Araba

CES 2023'te Duyurulan En İlginç Teknolojik Ürünleri Listeledik

CES 2023’te yerli otomobilimiz TOGG dahil birçok araba yer aldı. BMW, son birkaç yıldır renk değiştiren bir otomobil konsepti üzerinde çalışıyordu ancak bu yıl nihayet 32 farklı düz renk arasında geçiş yapabilme özelliğini ekleyerek konseptini geliştirmeyi başarmış görünüyor. Geçen yılın yalnızca Siyah, Beyaz ve Gri arasında geçiş yapabilen modelinin aksine, bu yılki i Vision Dee toplam 32 düz renk arasında geçiş yapabiliyor.

Araçta bulunan ve tamamı bağımsız olarak kontrol edilebilen 240 E Ink e-paper segmentleri sayesinde kullanıcılar farklı renkleri bile karıştırabiliyor. Eşsiz renk değiştiren görünümünün yanı sıra konsept, yapay zeka destekli sanal asistanlar ve yeni nesil tam ön cam baş üstü ekranı ile birlikte geliyor.

4- Acer eKinekt BD 3 ‘Egzersiz Masası’

CES 2023'te Duyurulan En İlginç Teknolojik Ürünleri Listeledik

Ayakta duran masalar havalı ama 2023’te daha havalı olan nedir biliyor musunuz? Acer, dizüstü bilgisayarınızda çalışırken egzersiz yapmanın masa tasarımlarında bir sonraki büyük adım olduğunu düşünüyor. Uzun çalışma saatleriniz nedeniyle egzersiz yapmak için yeterli zamanınız olmadığını düşünüyorsanız, Acer Acer eKinekt BD 3 masası ile sporunuzu aksatmadan yapabilirsiniz.

Bu benzersiz masa, dizüstü bilgisayarınızda çalışırken bisiklete binmenizi sağlayarak programınızı kesintiye uğratmadan bazı önemli kalorileri yakmanıza olanak tanıyor. Daha da güzeli, sıkı çalışmanızın boşa gitmemesi çünkü masa, pedal çevirirken üretilen kinetik enerjiyi, araç üzerindeki iki Type-A ve bir Type-C bağlantı noktasını kullanarak cihazlarınızı şarj etmek için enerjinizi dönüştüyor.

4- Lumus AR Lenses

CES 2023'te Duyurulan En İlginç Teknolojik Ürünleri Listeledik

Şirketler uzun süredir müdahaleci olmayan ve hantal AR gözlükleri geliştirmek için uğraşıyorlar ve Lumus bu nihai hedefe oldukça yakın görünüyor. Şirket, canlı renklerde 2K x 2K çözünürlüklü AR gözlüğü ve normal gözlüğünüz boyutunda parlak bir baş üstü ekranı sunan Z-Lens 2D dalga kılavuzu teknolojisini CES 2023’te tanıttı. Üstelik bu gözlüklere reçeteli lens bile takabilirsiniz.

Bu akıllı gözlüklerin en önemli özelliklerinden biri, dışarıdan bakıldığında normal bir gözlükten neredeyse ayırt edilemez olması. Bu kesinlikle piyasada AR teknolojisinin daha geniş bir şekilde benimsenmesine yardımcı olacaktır.

Bunlar, bu yıl CES 2023’te gördüğümüz en iyi ürünlerden bazılarıydı. Sizce bu yıl CES’te öne çıkan başka bir ürün var mı? Aşağıdaki yorumlar bölümlerinde bize yazmayı unutmayın!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.