Çernobil Faciası Temalı Korku Oyunu Chernobylite Duyuruldu

Chernobylite oldukça iddialı bir korku oyunu gibi duruyor.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

Get Even ile hatırlayabileceğiniz geliştirici firma The Farm 51 yeni projesi olan Chernobylite’ı duyurdu. Survival horror yani korku türünde olacak olan Chernobylite, isminden de anlaşılacağı üzere büyük, tarihi Çernobil Faciası’nı konu alacak ve korkuyu, komployu, hayatta kalmayı, aşkı ve takıntıyı bir araya getirecek.

The Farm 51, Chernobylite’in her anlamda Çernobil Faciası’nı yaşatabilmesi için özel bir çalışma uyguladı, bölgeden veri ve materyaller toplayarak ortaya gerçek bir korku deneyimi çıkardı. Derin, duygusal ve sürükleyici bir hikâye sunmayı vadeden yapımda aynı zamanda Çernobil bölgesinin görselliği de başarılı şekilde yansıtılıyor. Hatta detaylara erişmek için 3D tarama tekniği kullanıldı ve Unreal Engine 4 ile renderlandı.

Gerçek Çernobil bölgesini yansıtan ve her bir kısmı gerçek hayattan esinlenen Chernobylite’ın tam olarak hangi tarihi konu alacağı belli değil fakat büyük ihtimalle facianın sonrasını anlatacak. Çernobil Faciası, 32 yıl önce bu hafta gerçekleşen devasa bir nükleer olaydı ve sadece Türkiye’de değil, dünyanın da hemen hemen her bölgsinde ses getirmişti. Bakalım Chernobylite olayları nasıl yansıtacak?

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol