Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Cented, Irkı Söylemleri Nedeniyle FaZe Clan’dan Kovuldu

FaZe Clan ekibi, "Biz ve oyun topluluğu genel olarak ayrımcı bir dile daha fazla tahammül edemeyiz." ifadelerini kullandı.

FaZe Clan, Barron’un ırkçı bir hakaret kullandığı bir videonun ortaya çıkmasının ardından profesyonel Fortnite oyuncusu Evan “Cented” Barron’u organizasyondan attı. Klipte gördüğümüz yayıncı, Barron’la bir Discord görüşmesine katılıyor ancak Barron onları hemen ırkçı bir söylemle selamlıyor.

Bu klibin yayınlanmasının ardından FaZe Clan hemen harekete geçti ve Cented’i organizasyondan çıkardı. Grup daha sonra durumla ilgili Twitter‘da, “FaZe sürekli gelişiyor ve üyelerimizin de aynısını yapmasını bekliyoruz. Evan Barron, nefret söylemi kullanması nedeniyle FaZe’den kalıcı olarak kaldırıldı. Biz ve genel olarak oyun topluluğu, ayrımcı bir dile daha fazla tahammül edemeyiz.” dedi.

FaZe Clan Çok Hızlı Tepki Verdi

FaZe Clan

Faze Clan’dan kovulmasının hemen ardından Barron, yaptıklarından dolayı özür dileyen kısa bir Tweet attı ve, “Üzgünüm çocuklar. Artık FaZe ile değil, onlarla karşılıklı olarak yollarımı ayırdım, bir hata yaptım ve mazeretim yok. Deneyeceğim ve daha iyisini yapacağım.” ifadelerini kullandı.

Daha sonra Cented, görevden alınmasıyla ilgili daha uzun bir açıklama yaptı, yanlış söylemler kullanmayı seçtiği için özür diledi. Daha sonra kötü bir rol modeli ve insan olduğu için Fortnite topluluğundan özür diledi. Barron daha sonra ırkçı bir insan olmadığını teyit tti, bunun yerine kelime dağarcığına ırkçı bir kelimenin girmesine izin verdiğini söyledi ve tekrar özür diledi.

Son olarak, egosunun onu yenmesine izin vermekten yakındı ve “büyüklüğün peşinde” kendini kaybettiğini söyledi. Bunun yanı sıra FaZe Clan, geçen yıl grubun bir kripto para birimi pompalama ve boşaltma planını desteklediği tespit edildikten sonra bir üyeyi çıkardı ve üç üyeyi daha askıya aldı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.