CD Projekt Red, Yeni Açık Dünya Oyunu Geliştiriyor

CD Projekt Red yeni oyunu bir açık dünya oyunu için için işe alım yapmaya başladı.

Witcher 3 ve Cyberpunk 2077 ile adından çokça söz ettiren Polonyalı oyun firması CD Projekt Red yeni açık dünya oyunu için iş ilanı yayınladı. İlanda CD Projekt Red, Polonya Krakow’daki merkezine ”Deneyimli açık dünya tasarımcısı” aradığını belirtmiş.

CD Projekt Red’in Projesi Yeni Bir Witcher Oyunu Olabilir

Her ne kadar üzerinde çalışılan yeni oyunun ne olduğu belli olmasa da, CD Projekt Red daha önce Cyberpunk 2077’den sonra yeni bir Witcher oyunu üzerinde çalışacaklarını belirtmişti. Şirket aynı zamanda serinin yeni oyununun Witcher 3 ile doğrudan bağlantısı olmayacağını söylemişti. Bu bilgiler ışığında karşımıza çok farklı bir hikaye ve karakterler çıkması çok olası.

Cd Projekt Red Oyunları

Ayrıca yeni Witcher oyunu, serinin en önemli karakterlerinden biri olan Ciri’ye odaklanabilir. Witcher 3’ün baş yazarlarından olan Jakub Szamałek geçmiş bir röportajda, Witcher 3’teki en büyük pişmanlığının, ilk iki oyundaki gibi Ciri’nin karakteri ve arkaplanına gereken ilgiyi verememesi olduğunu söylemişti.

Bu yeni işe alımın Cyberpunk 2077 ile ilgili olması da mümkün elbette. Aralık 2020’de piyasaya çıkan Cyberpunk 2077, oldukça sıkıntılı bir yapım dönemi yaşadı. İlk olarak Mayıs 2012’de duyurulan oyun, personel sıkıntısı, Witcher 3: Wild Hunt’a yeniden odaklanma ve devam eden COVID-19 salgını gibi faktörler nedeniyle zorlu bir süreçten geçti. Oyun özellikle Xbox One ve PlayStation 4 gibi önceki nesil konsollarda, oyunu oynamayı imkansızlaştıran hataları nedeni ile çok eleştirilmişti.

Cd Projekt Red Oyunları

Aynı zamanda CD Projekt Red’in halihazırda birçok farklı projesi var. Hem Witcher 3: Wild Hunt hem de Cyberpunk 2077, PlayStation 5 ve Xbox Series X dahil olmak üzere yeni nesil konsollar için yükseltilme sürecinde. Başlangıçta 2021’de piyasaya sürüleceği duyurulsa da, söylentiler şimdi bu yükseltmelerin 2022’ye ertelenebileceğini gösteriyor. CD Projekt Red’in iş geliştirmeden sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Michal Nowakowski yakın tarihli bir açıklamasında, şirketin önceki deneyimlerden ders almak istediğini ve öngörülen teslim tarihlerini karşılamak için bu yükseltmelerin aceleye getirilmek istemediğini belirtmişti.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol