Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

CD Projekt Red, Satın Alma Teklifleriyle İlgilenmiyor

CD Projekt Red eski CEO'su çeşitli açıklamalarda bulundu. Bu kapsamda herhangi bir satın alımla ilgilenmediklerini belirtti.

Cyberpunk 2077 ve The Witcher geliştiricisi CD Projekt Red için yeni detaylar ortaya çıktı. Şirketin görevden ayrılan CEO’sunun belirttiğine göre stüdyo herhangi bir satın alımla ilgilenmiyor ve bu konuya oldukça soğuk bakıyor. Eski CEO Adam Kiciński, 1 Ocak tarihinde şirketin mevcut görevinden ayrıldı ve artık baş strateji sorumlusu rolü ile yerine getiriyor.

Kiciński, Parkiet ile yaptığı yeni bir röportajda şirketin satın alınmak istediğine dair çeşitli söylentilere değindi ve şunları aktardı: “Ortaya çıkan bu detaylar sadece söylenti. Daha büyük bir kuruluşun bizi satın almasını istemiyoruz ve bu konuya oldukça uzak bakıyoruz. Şu an içerisinde bulunduğumuz konuma gelebilmek için oldukça fazla çalıştık ve birkaç yıl içerisinde daha büyük olmaya planlıyoruz. Ayrıca bağımsızlığımıza değer veriyoruz”

CD Projekt Red Yoluna Bağımsız Devam Edecek

4240369 0283955670 ss 3a

Yapılan açıklamalarla beraber elbette şirketin bağımsız kalmaya devam edeceğini ve bu süreçten sonra da daha iyi projelerle beraber karşımıza çıkacağını anlayabiliyoruz. Kiciński ayrıca şirketin 2024 yılı içerisinde kendi satın alma potansiyelini de değerlendiriyor ve başka stüdyoları bünyesine dahil etmek istediklerini aktarıyor. Ancak şu an için herhangi bir satın alım planlamasının olmadığını belirtiyor.

Önemli oyun serileriyle beraber karşımıza çıkan CD Projekt Red, geldiğimiz noktada en son Cyberpunk 2077 için Phantom Liberty genişlemesini yayınladı. 2020 yılında zorlu çıkışı ile beraber eleştirilerin odağında olan bu yapım, şimdi ise oyuncular tarafından sevilen ve bir hayli oynanan yapımlar arasında bulunuyor. Oyun ayrıca Steam platformunda 22 dolarlık fiyatla beraber karşımıza çıkarken Epic Games mağazasında ise 400 TL’ye satın alınabiliyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.