Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

CD Projekt Red, Hatalarına Rağmen Cyberpunk 2077’den Vazgeçmeyi Düşünmüyor

CD Projekt Red CEO’su Adam Kiciński, Cyberpunk 2077’den vazgeçmeyi hiçbir zaman düşünmediklerini ve böyle bir seçeneğin olmadığını söyledi.

Vaat ettiği potansiyel sayesinde daha çıkmadan oyun dünyasını etkisi altına alan Cyberpunk 2077, Aralık 2020’deki çıkışından bu yana pişmiş tavuğun başına gelmeyecek olaylarla karşılaştı. Oyun zevkine limon sıkan hatalar yetmezmiş gibi bir de hacker’ların gazabına uğrayan CD Projekt Red imzalı yapım, ne yazık ki beklentileri karşılayamadı. Dahası, Polonyalı stüdyonun The Witcher ile özene bezene inşa ettiği itibara da büyük bir zarar verdi.

CD Projekt Red Cyberpunk 2077

Reuters haber ajansına konuşan CD Projekt Red CEO’su Adam Kiciński, uzun süredir Cyberpunk 2077’deki hataları gidermek için çalıştıklarını söyledi. Oyunu rafa kaldırma gibi bir seçeneğin söz konusu olmadığını belirten Kiciński, “Cyberpunk 2077’yi en iyi duruma getirebileceğimize ve yıllarca başarıyla satabileceğimize inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kiciński ayrıca konsolun donmasına neden olan hatalar sebebiyle Cyberpunk 2077’yi çıkışından bir hafta sonra PlayStation Store’dan kaldıran Sony ile temas halinde olduklarını da söyledi. Son yayınlanan dev güncelleme dahil, açık dünya tabanlı oyunundaki sorunları gidermek için çok sayıda yama çıkaran CD Projekt Red, 3,5 aydır PS Store’da bulunmayan Cyberpunk 2077’nin yeniden mağazaya dönmesini umuyor.

Sizinti Cyberpunk 2077 Icin 10 Adet DLC Yayinlanacak 1 2

Polonya merkezli stüdyo, 2021’in ikinci yarısında piyasaya sürülmek üzere PlayStation 5 ve Xbox Series X / S için Cyberpunk 2077’nin yeni nesil sürümleri üzerinde çalışıyor. Bununla birlikte oyundaki sorunların çoğunun, konsolların gücünden ziyade Cyberpunk 2077’nin kendisinden kaynaklı olduğunu unutmamak gerekiyor. Yani oyunun, kendi içindeki hataları çözmeden yeni nesil konsollar da tatminkar bir deneyim sunması oldukça zor.

Bu ayın başında yayınlanan Cyberpunk 2077 1.2 Güncellemesi, 484 tane hata çözümü ve iyileştirme içeriyor. Bunun 473 tanesi konsol, geri kalan 11’i ise PC kısmı için. Sadece görevler için 127 ayrı düzeltmenin olduğu yama, bunların yanı sıra performans, oynanış, grafik, ses animasyon ve kararlılık gibi daha pek çok kategoride iyileştirmeler sunuyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.