Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Capcom, Exoprimal’ı Duyurdu: Dinozorlu Robotlu FPS Oyunu!

Capcom, Sony'nin PlayStation State of Play etkinliğini başlatmak için mekanik giysilerle dinozor savaşını birleştiren yepyeni bir oyun olan Exoprimal'i duyurdu.

Capcom’dan Exoprimal isimli şaşırtıcı bir oyun duyurusu geldi. Çarşamba günü, Sony’nin PlayStation State of Play etkinliği şaşırtıcı ve heyecan verici bir şekilde başladı. Bir karavan, bir şehrin üzerinde beliren bir girdap ile başladı ve delikten düzinelerce dinozor oradan düşmeye başladı. Capcom’un logosu daha sonra parıldadığında, hayranlar Dino Crisis‘in yeni bir biçimde geri dönme olasılığına karşı heyecanlandı ancak Capcom’dan açıklanan yeni oyun Dino Crisis değil. Adı Exoprimal ve kafa karıştırıcı olduğu kadar merak uyandırıcı.

Oyunun ne olduğu bu noktada tamamen açık değil. Oyuncular, kısmen Anthem ve kısmen Warframe olan bir “IAS Exo Fighters” gücünün rollerini üstlenecek. Onlar dinozor dalgalarına karşı koyan mekanik takımlar giyen insanlar. Bunu yapmak için, elektronik kalkan duvarı kullanmak, kesikli saldırılarla kısa çizgiler kullanmak, iyileştirici etki alanları ve büyük silah patlamaları kullanmak gibi Overwatch’ın benzersiz karakter listesinden bariz ilham alan çeşitli yetenekler kullanacak.

Eşli FPS Oyunu Exoprimal, 2023 Yılında Çıkış Yapacak

Exoprimal

Açık olmak gerekirse, bu Exo Fighters’ta dinazorlar robot değil. Fragmanın gösterdiğine bakılırsa, robotik dinozorlar veya uzaylı dinozorlar değiller. Onlar sadece dinozor. Exoprimal’in State of Play fragmanında, triceratops ve bir tyrannosaurus rex gibi diğer dinozorlar da dahil olmak üzere yüzlerce raptor benzeri mavi dinozor gösteriliyor. Tamamen kurgusal olabilecek veya olmayabilecek garip bir böcek benzeri düşman da gösterildi.

Açık olan tek şey, Exoprimal’in işbirlikçi bir çok oyunculu oyun olduğu. Fragmandaki ince baskı, bu çok oyunculu oyununun PlayStation Plus gerektireceğini bile doğruladı. Oyuncular, birbirini tamamlamak için farklı makine sınıflarını karıştırıp eşleştirerek birlikte dinozor seline karşı koyan en fazla beş kişilik gruplar halinde gösterildi. İlerleme şeklinin ne olacağı belli değil ancak oyunun bir ‘Canlı Hizmet Oyunu‘ ögelerini içereceğini varsaymak muhtemelen güvenli bir varsayım olacak.

Exoprimal, 2023‘te PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X/S’de yayınlanacak.

Exoprimal - State of Play March 2022 Reveal Trailer | PS5, PS4

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.