Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Capcom, Çalışanlarının Maaşlarına Yüzde 30 Zam Yaptı

Capcom, çalışanlarının ücretlerini artırdığını ve daha iyi iş yeri iletişimi için departmanları yeniden yapılandırdığını duyurdu.

Video oyunları dünyasındaki birçok tartışmanın ortasında, Japon oyun yayıncısı Capcom‘un çalışanlarıyla paylaşacağı bazı olumlu haberler mevcut. Japon oyun devi Capcom, çalışanları için daha yüksek maaşlarla sonuçlanan ücret sistemini revize etmek için adımlar attı. Şirket ayrıca “personeline stratejik yatırımı teşvik etmek” için çaba sarf ettiklerini de belirtti.

Bu haber, şirketin Yatırımcı İlişkileri web sitesinden Mayıs ayındaki mali yılı sonuçlarından önce yayınlandı. Eleştirmenlerce beğenilen Resident Evil Village, Monster Hunter Rise ve Monster Hunter Stories 2 dahil olmak üzere bir yıllık başarılı sürümlerden sonra Capcom, art arda beşinci yıl rekor kar elde etti. Resident Evil Village 5.7 milyon kopya satarken, Monster Hunter Rise yalnızca Switch’te 7,7 milyon kopya sattığı için bu pek de sürpriz değil.

Capcom Şirket İçi Tamamen Bir Yenilenmeye Gitti

Capcom

Yeni kurulan İnsan Kaynakları Başkanı (CHO), şirket çalışanları ve çeşitli İK departmanları arasındaki iletişimi daha iyi kolaylaştıracak. Bu departmanlar Ar-Ge İnsan Kaynakları, İnsan Strateji Ekibi, İnsan Kaynakları ve Sağlık ve Verimlilik Yönetimi olacak. Şirketin planladığı ikinci değişiklik, ortalama yüzde 30 maaş artışı ve şirketin iş performansına bağlı bir prim sistemi ile revize edilmiş bir ücret sistemi. Şirketin muhteşem mali yılı göz önüne alındığında, çalışanlar gelecekte bazı güzel ücret artışları alması muhtemel.

Capcom’un İK yeniden yapılandırması ve ücret artışlarıyla amacı, şirketin son yıllarda yeni zirvelere ulaşmasına yardımcı olan çalışanlara yatırım yapmak. Şirkete bağlı yeni bir marka ortaya çıkaran geri sayım, birçok hayranı heyecanlandırdı ve bir sonraki Capcom markasının hangi oyunu alacağına dair spekülasyonları ateşledi. Hayranlar şirketin son yıllardaki başarıları ve oyunları konusunda çok heyecanlı. Şirket, hayranlar ve eleştirmenler arasında bu kadar olumlu bir ışık altındayken, şirketin bu oyunları mümkün kılmak için çalışan kişileri ikiye katlamak istemesi sürpriz değil.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.