Call of War Ekonomi Yönetme Rehberi

Call of War isimli strateji oyunda ekonomi ile ilgili bilgiler bulacaksınız.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 5,00 out of 5)
blankLoading...

Bir önceki konumuzda Call of War isimli oyunda işinize yarayacak bazı temel bilgiler ve taktikler vermiştik. Onlardan bahsetmişken ekonomiden bahsetmemek olmaz tabi ki. Bu tarz strateji oyunlarında ekonominin yeri oldukça mühim. Hatta ekonomiye her şey diyebiliriz. Çünkü üretim yapamaz hale gelirseniz artık direkt olarak kaybettiniz desek doğru olacaktır. Bu yüzden üretimi sürekli tutmak için bol miktarda kaynağa ihtiyacımız olacak.

Call of War ekonomi yönetme isimli bu konuda sizlere az ve öz şekilde ekonomi ile ilgili bazı ipuçları vereceğiz. Bu sayede ekonominizi sürekli takip edebilecek ve kontrol altında tutacaksınız. Ekonominin güçlü olması demek güçlü bir ülke ve ordu demektir. Gelin konumuza geçelim.

call-of-war-ekonomi-yonetme-2

Call of War Ekonomi Yönetme Rehberi

Oyunda bazı şeyler üretmek için kaynaklara ihtiyaç olduğunu söylemiştim. Örneğin tank yapacaksınız, bunun için nadir kaynaklardan bazıları gerekecek. İşte bu yüzden ülkenizi üretim merkezine çevirmek büyük rol oynuyor. Sürekli kaynak üreten bir ülkeniz olursa istediğiniz her şeyi rahatlıkla yapabilirsiniz. Önceliğimiz şu olacak. Oyunun ilk başlarında saldırı filan yapmayın. Tek amacımız üretim olmalı. Nadir kaynaklar üreten tesisler kurmalıyız. Eğer yeteri kadar ordumuz olursa da önceliğimiz kaynak üreten yerlere saldırmak olmalıdır.

Öncelik nadir kaynaklar ve demir olacak. Tabi ki sonra da yemek olmalı. Çalışanları ve askerleri yemek ile beslemek gerekecek. Bir süre asker basmayı bir kenara bırakın ve sadece tesisler kurun. Yani kaynak üreten tesisler kurun. Baktınız üretim takır takır işliyor sonra asker basabilirsiniz. Uygulayacağınız mantık bu olmalı arkadaşlar. İlk başlarda biraz sıkılabilirsiniz ama inanın sonrasında büyük zevk alacaksınız.

Kaynaklar

Oyunda 5 adet kaynak bulunmaktadır. Bunlar, Nadir kaynaklar, yiyecek, metal, yağ ve yapı malzemeleri. Nadir kaynaklar güçlü üretimler için gerekli. Yiyecek adı üstünde olmazsa olmaz. Metal dediğimiz şey aslında demirler oluyor ve yapılarda kullanılıyor. Yağ ya da benzin dediğimiz şey ise askeri üretimlerde lazım oluyor. Yapı malzemeleri de yine tesis kurmakta işimize yarıyor. Bunlardan da bahsetmiş olduk.

Call of War ekonomi yönetme rehberinin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Sormak istediğiniz bir şey olursa yorum yaparak sorabilirsiniz. Görüşürüz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol