Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Call of Duty’de Hile Yapanların Silahlarına El Koyulacak!

Activision, Call of Duty serilerinde hileye başvuranlar için birçok farklı teknik uygulayacak. Bu kişilerin silahlarına el konulacak, verdikleri hasarlar azaltılacak ve düşman seslerini duymaması sağlanacak.

Geliştirici Activision, oyunların hile önleme yazılımına yeni bir güncelleme sunacağını belirtti. Warzone ve Vanguard’da hile yapanlar, artık daha sert yöntemlere maruz kalacak. Call of Duty Warzone veya Vanguard’da hile yaparken yakalanan tüm oyuncular, Activision’ın hile karşıtı azaltma taktiği weapon disarm ile karşı karşıya kalacak. Bir blog gönderisinde açıklandığı üzere, yeni sistem tam olarak adından da anlaşılacağı gibi; hile yapanların silahlarına maçın ortasında el koyar ve onları tamamen savunmasız bırakır.

Activision, tüm saldırgan yeteneklerini kaldırmanın oldukça etkili bir yol olduğunu belirtti. Hile yapanlar maçta yumruklarını bile kullanamayacaklar. Böylece adil olmayan bir zafer kazanmaya çalışanlar maçta kalmaya devam edecek ancak oynayamayacak. Yani bu kişiler, bir bakıma kendi silahlarıyla vurulacak. Ayrıca, hileciler çaresiz bir şekilde etrafta koşuştururken diğer oyunculara da açık hedef haline gelecek.

Call of Duty Hilecilerinin Eğlenceleri Mahvolacak

Call of Duty

Activision, Call of Duty’de birkaç hile karşıtı önlem daha yayınladı. Bir gizleme sistemi sayesinde, hile yaptığı tespit edilen herhangi bir oyuncu artık rakiplerini göremeyecek ve düşman seslerini tespit edemeyecek. Bu arada adil savaşan oyuncular hile yapanları normal olarak görecek ve hızlı bir şekilde öldürebilecek. Ayrıca bir kalkan sistemi de yılın başlarında tanıtıldı.

Bu teknik, hilecilerin mermilerinin hasarını önemli ölçüde azaltıyor ve rakip oyunculara kritik hasar vermelerini engelliyor. Activision, bu hile karşıtı sistemlerin yalnızca komik oldukları için geliştirilmediğini söylüyor. Geliştirici blog gönderisinde, “Hileciler nedense, kazanamayacakları oyunları kazanmak için yazılım kullanarak kendilerini üstün hissediyorlar.” dedi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.