Call Of Duty WW2’de Loot Kutusu Açanları İzleyerek Ödül Kazanacaksınız

Call of Duty WW2'de loot kutusu açan arkadaşlarınızı izleyerek ödüller kazanabileceksiniz. Şeytanın aklına gelmeyen yöntem, resmen Activision'ın aklına gelmiş! Oyuncuları kutu satın almak için teşvik etmeyi planlayan firma, Headquarters alanını tahmin edilenden daha verimli kullanacak.

Sledgehammer Games tarafından geliştirilen ve Activision tarafından yayınlanacak olan Call of Duty WW2′de daha önce kimselerin aklına gelmeyen bir ödül sistemi olacak. Oyuncuları loot kutusu satın almak için teşvik etmek isteyen Activision, loot kutularını açan arkadaşlarını başından sonuna dek izleyen oyunculara ödül verecek. Peki bu garip sistemin arkasındaki amaç ne olabilir? Mikro ödeme uzmanı Activision, Call of Duty WW2 oyuncularının iştahını kabartmak için neden bu kadar ilginç bir yöntem izlemeyi seçiyor?

Sistem oldukça basit işleyecek. Oyunun çevrimiçi modları için geliştirilen Headquarters sosyal alanında, yapabileceğiniz çok çeşitli şeyler olacak. Maçlardan yorulduğunuz zaman bir iki yeni silah denemek, küçük ve eğlenceli görevlerle zaman geçirmek ya da sosyalleşmek için bu alanı ziyaret edebileceksiniz. Ayrıca bu alanda, satın aldıkları loot kutularını açan oyuncuları başından sonuna dek izleyerek küçük ödüller kazanabileceksiniz. Peki ama neden?

Oyuncu için heyecanlı bir an olan sandık açımı, vücuttaki dopamin ve adrenalin seviyelerini yükselterek heyecan ve keyif duymanıza sebep olur. Başka bir oyuncunun loot kutusunu açışını izlemek, sizi yine heyecanlandıracak. Çünkü o kutudan en çok istediğiniz içerik çıkabilir ya da eli boş dönebilir. İzleyici olarak heyecanınız ve beklentiniz yükselecek. Fakat sonunda ödüle sahip olan taraf siz olmayacaksınız. Bu durum, izleyen oyuncuda belli bir açlığın oluşmasına sebep olacak.

Küçük ödüller için birden fazla kutu açılımı izledikçe, içeriğe karşı duyduğunuz istek çoğalacak. İşin keyifli yanlarını izleyecek, sonucu iştahla bekleyecek fakat asla tatmin olmayacaksınız. Bu da o 5 dolarlık küçücük ödemeyi kolayca gözden çıkarmanıza yarayacak.

Birkaç arkadaş oturmuş, CoD WW2 oynadığınızı ve çevrenizdeki herkesin satın aldığı loot kutularını sırayla açtığını, sizin de bunu izlediğinizi düşünün. O anki eğlence için küçük bir ödeme miktarını gözden çıkarmanız gayet kolay olacak. Çünkü zihnen buna hazırlanmış ve hatta bunu istiyor olacaksınız. Activision’ın aklına gelen yöntem şeytanın aklına gelmez, öyle değil mi?

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>