Call of Duty: Warzone

MMOFPS
Takip Et
8.9

Çok iyi

6.9

Kullanıcı

Call of Duty: Warzone Oyunu İndir


Bir kaç aydır düzenli olarak internete sızdırılan ama resmi olarak bugüne kadar açıklanmamış olan Call of Duty: Modern Warfare‘in ücretsiz Battle Royale mod’u olan Warzone, bugün Türkiye saati ile 17:00’da oyuncuların erişimine açılacak. Bizlerde oyunun nasıl indirileceğine dair size bir rehber hazırladık. Adım adım neler yapmanız gerektiğini haberin devamında bulacaksınız.

Call Of Duty Warzone Nasıl İndirilir 2

Önceliklikle Call of Duty’nin internet sitesine girmemiz gerekiyor. Buraya tıklayarak siteye giriş yaptıktan sonra sitenin sağ üst kısmında bulunan LOGIN / SIGN UP yazan yerden eğer daha önce hesabınız bulunuyorsa LOGIN (Giriş) tuşuna, eğer bir hesabınız yoksa ise SIGN UP (Kayıt Ol) tuşuna basarak sonraki adıma geçelim.

Call Of Duty Warzone Nasıl İndirilir 3

Kayıt ol tuşuna bastıktan sonra çıkan ekranda kayıt olmak istediğiniz mail adresinizi yazıyorsunuz. Bu aynı zamanda size newsteller denilen oyun ile ilgili çıkan haberlerin sizin mail adresinize gelmenizi sağlıyor. Mail adresimizi de girdikten sonra, sonraki adıma geçiyoruz.

Call Of Duty Warzone Nasıl İndirilir 4

Burası oldukça önemli bir bölüm. Oyun hem konsollara hem de PC için çıkacağından burada doğru seçeneği seçebilmek çok önemli. Eğer PlayStation 4’ünüz var ise en solda ki PlayStation ikonuna tıklamanız ve PlayStation hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Eğer Xbox kullanıcısı iseniz ve oyunu Xbox’ınız üzerinden oynayacaksanız microsoft hesabınız ile giriş yapmanız gerekiyor. Bunlar konsol oyuncularının yapması gerekenler.

Call Of Duty Warzone Nasıl İndirilir 8

Oyun tabi bir de PC için çıkış yapacak. Activision firması aynı zamanda Blizzard ile ortak olduğundan PC’de oynacak olan oyuncular bir Battle.net hesabına sahip olmak zorundalar. Hemen üst resimde görmüş olduğunuz gibi Battle.net‘in sitesine girdiğinizde sağ üst köşeden My Account sekmesine tıklayarak açılan pencerede Create a Free Account düğmesine basarak bir hesap oluşturuyoruz. Daha sonra buraya tıklayarak açılan sayfa’da Battle.net’in PC istemcisini indiriyoruz. İstemciyi indirip kurduktan sonra, Call of Duty’nin internet sitesine geri dönelim.

Call Of Duty Warzone Nasıl İndirilir 5

İki resim yukarıda gösterdiğim gibi battle.net hesabını seçip açmış olduğunuz battle.net hesabı ile giriş yaptıktan sonra hemen üst görselde ki kısıma yönlendirdiğinde istenilen bilgileri kendi isteğiniz doğrultusunda girip hesabınızı oluşturuyorsunuz.

Call Of Duty Warzone Nasıl İndirilir 6

Daha sonra PC’ye kurmuş olduğunuz Battle.Net istemcisini açtığınızda sol kısımda bulunan Partner Games bölümünde oyun görünecektir. Biz bu haberi yazarken oyun henüz istemciye eklenmemişti.

Bugün Türkiye saati ile 17:00‘da oyuncuların erişimine açılacak olan Warzone mod’u PlayStation 4, Xbox One ve PC için ücretsiz olarak yayınlanacak. Ayrıca, Call of Duty: Modern Warfare’ı daha önce satın almış ve bilgisayarında bulunan kullanıcıların indireceği dosya boyutu 15-20 GB arasında olacak. Ancak daha önce oynamamış ve bilgisayarında Call of Duty: Modern Warfare bulunmayan oyuncular 80-100 GB arasında dosya indirmeleri gerekecek.

Gerekli linkleri aşağıda bulabilirsiniz.

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol