Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Call of Duty Sadece 1 Yılda 30 Milyon Oyuncu Kaybetti

Sadece geçen yıl, 30 milyon Call of Duty oyuncusu seriyi terk etti.

Call of Duty oyunları son birkaç yılda seri üretim gibi çıkış yapmaya devam etti ve Warzone da güncellenmeye devam etti. Hatta Warzone 2 bile duyuruldu. Seri için oyuncu sayıları hala dikkat çekici ancak geçen yıl serinin büyük ölçüde oyuncu kaybettiği açıklandı.

Activision Blizzard’ın Q2 2022 mali raporu yayınlandı ve 30 milyondan fazla Call of Duty oyuncusunun seriyi terk ettiği açıklandı. Haziran 2021’de 127 milyon oyuncu vardı; bu yılın haziran ayında bu sayı 94 milyona düştü. Açık olmak gerekirse, 94 milyon oyuncu, özellikle diğer oyun topluluklarıyla karşılaştırıldığında hala çok büyük bir miktar ancak yine de oyuncu tabanında büyük bir düşüş yaşandığı da gerçek.

Call of Duty Serisinin Yeni Oyunları Yolda

Call of Duty

Tabii akıllara ilk gelen soru ise bu oyuncu tabanının küçülmesine neyin sebep olduğu. İki kilit suçlu serinin Vanguard ve Warzone isimli oyunları olarak gösterildi. Vanguard, önceki oyunlar kadar büyük bir hit değildi. Bu arada, Warzone 2’nin çıkışına az kaldı ve orijinal Warzone’un yerini almayacak olsa da, muhtemelen yeni sürüm için Warzone’u terk eden birçok oyuncu mevcut.

Bir sonraki Call of Duty oyununda bu sayıların düzeldiğini görme şansımız yüksek. Modern Warfare 2, 28 Ekim’de çıkacak ve Modern Warfare 2019’un devamı niteliğinde olacak. Warzone 2 de yine bu yıl içerisinde piyasaya sürülecek.

Microsoft’un Call of Duty çoklu platformunu (en azından yakın gelecekte) tutması da garantilendi ancak Sony hala yeni sahipliğin hangi konsol oyuncularının satın alacağını etkileyebileceğine inandığını belirtti. Sony konsollarında seriyi devre dışı bırakmak, oyuncu tabanını büyütecek türden bir hareket olmaz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.