Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

PlayStation Sahiplerine Call of Duty Müjdesi!

Microsoftun Activision Blizzard'ı satın almasına rağmen bundan sonraki üç Call of Duty oyunu daha PlayStation platformuna gelecek.

Dünyanın önde gelen oyun şirketlerinden Activision Blizzard, yaklaşık 70 milyar dolarlık bir anlaşma ile Xbox’ın sahibi Microsoft’un bünyesine katılacak. Satın almanın duyurulmasının ardından gözler Call of Duty‘e döndü. Zira ikonik FPS serisinin bundan sonra PlayStation‘da çıkmama ihtimali bulunuyor. Ayrıca daha önce bildirdiğimiz gibi Activision her sene yeni bir CoD oyunu yayınlayıp yayınlamayı da tartışıyor.

Bloomberg’in yeni raporu, Sony ve Activision’ın sonraki üç Call of Duty oyununu PlayStation’da piyasaya sürmek için anlaşma yaptıklarını ve Microsoft’un bu sözleşmeye bağlı kalmak zorunda olduğunu ortaya koyuyor. Geçen hafta Sony, Microsoft’un mevcut anlaşmalara uymasını beklediğini belirtmişti.

Call of Duty Oyunları PlayStation’a Gelmeye Devam Edecek

call of duty playstation

Nitekim Xbox patronu Phill Spencer da Activision Blizzard oyunlarının çoklu platform özelliğini bozmayacaklarını ve diğer platformlarda desteklemeye devam edeceklerini söylemişti, ancak bunun sadece “bir süre daha” olacağı, ardından bazı serilerin Xbox’a münhasır olacağı tahmin ediliyor.

Muhtemelen Call of Duty oyunları bir süre daha PS4 ve PS5 platformlarına çıkmaya devam edecek. Bloomberg, söz konusu Call of Duty oyunlarından ilkinin Infinity Ward tarafından geliştirildiğini ve muhtemelen 2022’de piyasaya sürüleceğini iddia ediyor. Bunu takiben, 2023’te Treyarch tarafından geliştirilen bir oyun daha bekleniyor. Bloomberg’den Jason Schreier, Warzone 2‘nin büyük ihtimalle gelecek yıl çıkış yapacağını öne sürdü.

Yeni CoD Oyunu 2022’de Çıkacak

call of duty xbox

Microsoft, geçen yıl Bethesda’yı satın aldıktan sonra Deathloop ve yakında çıkacak olan Ghostwire Tokyo için münhasırlık anlaşmalarına uymuştu, ancak Starfield, Redfall ve The Elder Scrolls 6 gibi gelecekteki büyük oyunların yalnızca Xbox ve PC‘ye çıkacağını duyurmuştu. Microsoft ve Activision Blizzard arasındaki 68.7 milyar dolarlık satın alma anlaşmasının, 2023 mali yılında tamamlanması bekleniyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.