Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Call of Duty Modern Warfare 2 Steam Rekoruyla Başladı!

Call of Duty Modern Warfare 2, yeni bir eşzamanlı oyuncu rekoruna imza attı. Oyun, Steam'de en çok satanlar arasında yer almaya devam ediyor.

Modern Warfare 2’nin lansmanından bu yana ateşi hiç sönmedi. Düşük bir başarı yakalayan diğer sürümlerden sonra Modern Warfare 2, bu yıl PC’de işleri zirveye taşıdı. Oyun, Steam’de haftalık en çok satanlar arasına girdi ve hala bu listede kalmaya devam ediyor. Lansmanının ardından düşük bir kitleye sahip olacağını düşündüğümüz oyun, 238.522 eşzamanlı oyuncuya ulaştı.

SteamDB’nin çizelgesine baktığımızda, eşzamanlı oyuncuların giderek arttığını görebiliyoruz. Yayınlanan ülkelerdeki çoğu insanın hafta içi meşgul olduğunu düşünürsek, eşzamanlı oyuncu sayısının hafta sonu artış yaşayacağını söyleyebiliriz. Bu rekor önceden 63.681 oyuncu ile Black Ops 3”e aitti. Ancak artık Call of Duty’nin en çok oynanan serisi Modern Warfare 2 oldu.

Modern Warfare 2, Steam’de 1099 TL

Modern Warfare 2

Geçen ayki beta sürümünü düşünürsek, şu anki oyuncu sayısı oldukça fazla. Oyunu Battle.net’ten satın alabileceğiniz için Steam rakamları, PC’deki nüfusun tamamını temsil etmiyor. Üçüncü taraf mağazalardan satın alınan PC kodları da Activision Blizzard’ın kendi platformuyla sınırlı. Çapraz oynama, çapraz ilerleme ve iyi optimize edilmiş PC sürümleriyle Call of Duty’nin geri dönüşü kaçınılmazdı.

Activision’ın Modern Warfare 2‘yi Steam’e geri getirmesi de oldukça mantıklı bir hamle oldu. Şu anda aktif oyuncular arasında yer alabiliyorsanız, XP artırabileceğiniz birçok mod mevcut.

Oyun Türkiye’de 1099 TL’den satışa sunuldu. Upgrade to Vault Edition satın almak isteyenlerin de ekstra 400 TL ödemesi gerekiyor. Dolar kuruna baktığımızda, oyunun dolar fiyatına göre Türkiye’de 1300 TL olması gerekiyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.