Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Call Of Duty: Mobile, Çin’de İlk Haftada 14 Milyon Dolar Kazandı

Call of Duty: Mobile, Çin'de piyasaya sürüldüğü ilk haftasında 14 milyon dolar oyun içi satışlardan gelir elde etti.

Call of Duty: Mobile, Çin’de ilk haftasında oyuncu harcamalarında 14 milyon dolardan fazla para kazandı. Sensor Tower‘ın bildirdiğine göre Activision‘ın poopüler mobil oyunu nihayet 25 Aralık’ta Çin’de piyasaya sürüldü ve 31 Aralık’ta sona eren hafta için ülkenin en çok hasılat yapan mobil oyun listelerinde 4. sırada yer aldı.

Call Of Duty Mobile Cinde Ilk Haftada 14 Milyon Dolar Kazandi 1

O hafta 64 milyon dolar kazanan Tencent’in Honor for Kings oyunu birinci sırada yer alırken, PUBG Mobile 24 milyon dolarla ikinci sırada yer aldı ve onu 23 milyon dolarla Fantasy Westward Journey izledi. Çin’deki lansmanının ardından Call of Duty: Mobile şu anda dünya çapında 644 milyon dolara yakın gelir elde etti.

Toplam harcamalara göre Call of Duty: Mobile için oyuncular Amerika Birleşik Devletlerinde 287 milyon dolar harcarken onu Japonya ve Almanya izliyor. Oyunun 54 milyonu Amerika Birleşik Devletlerinden olmak üzere indirme sayısı toplamda 300 milyonu geçmiş durumda. Bu gerçekten Activision adına büyük bir başarı. Oyunun gelirinin çoğu %61 ile App Store’dan, %39’u Google Play Store’dan geliyor.

Call of Duty: Mobile, Ekim 2019’da çoğu bölgede piyasaya sürüldü ve şimdiye kadarki herhangi bir mobil oyunun en iyi ilk hafta indirmelerini gördü. İlk ayında 148 milyon kez indirildi. Oyun geliri, ilk yılında dünya çapında 480 milyon dolara ulaştı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.