Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Call of Duty Hilecileri Oyunda Halüsinasyon Görecek

Call of Duty'de hile yapan oyuncular, savaş esnasında halüsinasyonlar görecek ve sahte oyunculara tepki verdiklerinde banlanacak.

Call of Duty geliştiricileri, hilecileri engellemek için yeni bir yöntem daha geliştirdi. Oyunda hileye başvuran oyuncular artık halüsinasyonlar görecek. Activision resmi bloğunda Team Ricochet, hileci oyuncularla mücadele etme çabaları hakkında bir güncelleme paylaştı. Yakın bir zamanda, tespit edilen hileciler çevrimiçi oyunlarda halüsinasyon görmeye başlayacak ve aslında oyunda olmayan oyuncularla karşılaşmış olacak. Böylece boş yerlere ateş edecek ve kimin gerçek olduğunu ayırt edemeyecek.

Halüsinasyonlar elbette oyundaki diğer oyuncular tarafından görülemeyecek. Bu sahte oyuncular, aynı maçta yer alan oyuncu verilerine dayanarak oluşturulacak. Bu yüzden hilecileri tamamen kandırabilecek kadar gerçekçi hareket edecek. Team Ricochet, herhangi bir noktada hile yaptığından şüphelendiği bir oyuncunun yanına halüsinasyon yerleştirebilecek. Hile yapan kişi halüsinasyona tepki verdiğinde ise anında oyundan yasaklanacak.

Call of Duty Warzone Bu Yıl Kapatılacak

Call of Duty

Gerçek oyuncuların halüsinasyonlarla etkileşime giremeyeceğini veya halüsinasyonları göremediğini hatırlamak gerçekten önemli. Team Ricochet’nin yeni önlemi, gerçek bir oyuncunun deneyimini veya oynanışını hiçbir şekilde etkilemeyecek. Treyarch bu yılın başlarında hile karşıtı ilerlemenin oyuncular için yeterli olmayabileceğini söylemişti.

Bu yüzden yeni çalışma tamamen bu önlemleri artırmaya yönelik ve umarız bu çalışmalar meyvesini verir. Çevrimiçi oyunlarda hile kullanmak bence hem oyuncunun kendisi için hem de rakipleri için oldukça sıkıntılı bir durum. Activision bu ayın başlarında, Call of Duty Warzone’un bu yılın sonlarında kapatılacağını duyurdu ve oyuncular bu karara pek tepki göstermedi. Çoğu hayran, muhtemelen uzun zaman önce devam oyununa geçtikleri için orijinal oyunun kapatılmasını pek umursamıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

1 Yorum

  1. Ömer

    Her oyunda olması gereken bir önlem. Benim hoşuma gitti.

    0
    0
    Cevap

Yorum Yaz

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.