Call of Duty Hilecilere Göz Dağı Verdi

Hilecilerden en fazla dert yanan oyunların başında gelen Call of Duty, oyunu kuralına göre oynamayanlar için tehditkar bir açıklama yaptı.

Call of Duty, son dönemde hilecilerle en fazla anılan oyunların başında geliyor. Özellikle Battle Royale versiyonu Warzone‘daki aşırı hile kullanımı, Activision‘ın başını bir hayli ağrıtıyor. Önümüzdeki ay Call of Duty Vanguard’ı piyasaya sürmeye hazırlanan şirket, kurallarına göre oynamayan kişiler için ‘sevgi dolu’ bir mesaj paylaştı.

Resmi Twitter hesabından paylaştığı mesajda, hilecilerle mücadele etmek için yeni önlemlerin yolda olduğunu ima eden Activision, “yakında ne demek istediğimizi anlayacaksınız” uyarısında bulundu. “Yarın görüşürüz” mesajıyla yayınlanan metinde yer alan ifadeler şu şekilde:

“Sevgili hile yapan oyuncular, hepimiz oyunları seviyoruz, bu bizim tutkumuz. Dünyanın en büyük oyuncu topluluğuna oyun yapıyor olmaktan gurur duyuyoruz. Her zaman en doğruları yapmıyor olabiliriz, ancak elimizden gelenin en iyisini yapmakta kararlıyız.

Hile yapmak herkesin eğlencesini ve deneyimini berbat eder. Hilecileri kimse sevmez. Bizim amacımız, oyun geliştiricilerimiz, hayranlarımız ve dünyanın her yerindeki Call of Duty oyuncuları için eğlenceli ve adil bir oyun deneyimi sunmaktır”

Activision, Hileciler İçin Ek Önlemler Almaya Hazırlanıyor

call of duty hileciler

Activision, çok açık ve net bir şekilde Call of Duty‘de hileye yer olmadığını ve kesinlikle izin vermeyeceklerini söylüyor. Bununla birlikte Activision veya stüdyolarındaki herhangi birinin oyunlar konusunda tutkulu olup olmadığını hileciler umursamıyor olsa gerek. Yine de oyun içindeki aşırı hile kullanımından dert yanan CoD oyuncuları, bu mesajı destekleyecektir. Nitekim paylaşımın altına gelen yorumlar da bu yönde.

Yarın zombi modunun tanıtılacağı Call of Duty Vanguard, 5 Kasım’da PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X/S için çıkacak.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol