Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Call of Duty Black Ops 6 Kaç GB Olacak? Activision’dan Açıklama

Activision Blizzard, Xbox Games Showcase etkinliği sırasında tanıtılan Call of Duty Black Ops 6'nın dosya boyutu hakkındaki kafa karışıklığını gidermek için bir açıklama yaptı.

Call of Duty oyunlarının son yıllarda gerçek birer depolama alanı canavarı haline geldiği bir sır değil. Örneğin, geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Modern Warfare 3 213 GB’a kadar depolama alanı talep ederken, bizleri Soğuk Savaş döneminin sonrasına götürecek olman Black Ops 6’yı ve tüm donanımlarını yüklemek için tam 309.85 GB boş alana ihtiyacınız olacak.

Oyunun Xbox mağazasında yer alan bu bilgi, çoğu kullanıcı haklı bir şekilde endişelendirdi zira belirtilen depolama PlayStation 5 ve Xbox Series X/S konsollarının sabit diskinde oldukça büyük bir çentik oluşturacaktır. Bu konudaki endişelerin ve soru işaretlerinin farkında olan Activision Blizzard, kafa karışıklığını gidermek amacıyla X / Twitter üzerinden bir paylaşımda bulundu.

Black Ops 6 Dosya Boyutu 300 GB Olmayacak

black ops 6 kaç gb

Yukarıda da söylediğim gibi Activision’ın popüler FPS serisinin son yıllarda büyük miktarda depolama alanı gerektirdiği biliniyor, ancak Black Ops 6’da durum tam olarak böyle olmayacak. Firmanın sosyal medyada yaptığı açıklama şöyle:

“Düzeltme: Şu anda Black Ops 6 ön sipariş sayfalarında gösterilen tahmini dosya boyutu, Black Ops 6 için indirme boyutunu veya disk ayak izini temsil etmemektedir. Gösterilen boyutlar Modern Warfare II, Modern Warfare III, Warzone ve tüm ilgili içerik paketlerinin tam yüklemelerini içermekte olup, tüm yerelleştirilmiş diller de dahil olmak üzere, tipik bir oyuncu yükleme deneyimini temsil etmemektedir”

Black Ops 6 Çıktığı Gibi Game Pass’e Eklenecek

Mesajda, oyuncuların istedikleri takdirde dil paketleri olmadan sadece Call of Duty Black Ops 6‘yı indirme özgürlüğüne sahip olacakları da belirtiliyor. Ne var ki, aynı mesajda oyunun ne kadar yer kaplayacağı belirtilmiyor. Activision, çıkış tarihi yaklaştıkta daha fazla ayrıntının paylaşılacağını belirtti.

İkonik serinin yeni halkası, Körfez Savaşı ve daha pek çok çarpıcı olayın yaşandığı 1990’lı yıllarda geçecek. 25 Ekim 2024 tarihinde piyasaya sürülecek olan Black Ops 6, ilk günden Xbox Game Pass kitaplığına eklenecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.