Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Call of Duty, 10 Yıllığına Nintendo Konsollarına Geliyor

Microsoft, en büyük oyun serilerinden biri olan Call of Duty'nin, Nintendo platformlarına geleceğini duyurdu. Oyunun, 10 yıl boyunca Nintendo'da yayınlanacağı taahhüt edildi.

Microsoft, Switch’ten başlayarak Nintendo platformlarına Call of Duty oyunlarını yayınlayacağını bildirdi. Call of Duty, oyun dünyasının en popüler serilerinden biri ancak serinin Nintendo Switch’e gelecek olması oldukça garip karşılandı. Microsoft, oyun serisinin 10 yıl boyunca Nintendo’da kalacağını taahhüt etti. Xbox patronu Phil Spencer, açıklamasının devamında COD oyunlarını Steam’e getirmeye devam edeceğini de bildirdi.

Ancak bu sözler elbette oyun pazarını genişletmek için verilmedi. Nintendo anlaşması ve Steam devamlılığının asıl sebebi, Microsoft’un hala süren Activision Blizzard’ı satın alma teklifi. Daha önce de haberlerde belirttiğimiz gibi, Microsoft tarafından yapılan teklif birçok ülkede incelemeye tabii tutuluyor. Bu nedenle Microsoft, ayağını sağlam bir yerlere basmaya çalışıyor diyebiliriz.

Call of Duty Switch’e Entegre Olamayabilir

Call of Duty

Anlaşmanın bu kadar ses getirmesinin sebebi de zaten Call of Duty oyunları. Sony, anlaşma sağlanırsa COD oyunlarının konsollarından kaldırılacağını düşünüyor. Bu da rekabet kurulları tarafınca göz önünde bulunduruluyor. Bu nedenle geçen hafta Microsoft, Sony ile 10 yıllık bir anlaşma yapabileceklerini belirten bir açıklama yaptı. Microsoft tarafından yapılan Nintendo ve Steam duyuruları da bir nevi Sony’yi zorlama adımları olarak görüldü.

Nintendo ile yapılan 10 yıllık Call of Duty anlaşmasına gelirsek, bu konuda da öngörülen birçok sıkıntı var. Oyun serisinin Nintendo platformlarına gelecek olmasında bir problem yok ancak Switch konsolları şu anda bu oyunu kaldırabilecek donanıma sahip değil. Birkaç şirket sözcüsü yaptığı açıklamalarda, oyunu Switch’e entegre etmenin oldukça teknik aksaklıklara neden olacağını bildirdi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.