Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Büyümekte Zorlanan Netflix Gözünü Oyunlara Dikti

Büyük gelir kaybı yaşayan Netflix, yatırımlarını oyun sektörüne yönlendirmeye karar verdi.

Netflix genç izleyici kitlesini artırmaya ve mevcut abonelerini korumaya çalışırken gözünü video oyunlarına dikti. HBO Max ve Disney+ gibi rakipleri son yıllarda yeniden markalaştıkça, Netflix’e sunulan teklifler de bir hayli azalmaya başlamıştı. Şimdi ise platform, yatırımlarının bir kısmını video oyun sektörüne aktarmaya karar verdi. Şirket, 2019 kazanç raporunda viral çevrimiçi oyuna atıfta bulunarak ”Fortnite ile HBO’dan daha fazla rekabet ediyoruz ve kaybediyoruz.” demişti.

2021’in sonlarında Netflix, mobil oyun ağını genişleterek birçok mobil oyun piyasaya sürdü. Insider’ın bildirdiğine göre şirket, birçok oyun geliştiricisi ile anlaştı ve yeni oyun markaları oluşturmak için Finlandiya’nın Helsinki şehrinde özel bir stüdyo kurdu. Çarşamba günü platform, Night School Studio tarafından geliştirilen bir macera oyunu olan OXENFREE II: Lost Signals adlı son oyununu yayınladı.

Netflix Oyunlarını 2 Milyon Kişi Oynuyor

Netflix

Netflix’in büyümesi oldukça yavaşladı ve analistlere göre şirketin yıllık büyümesi geçen yıla kadar hiçbir zaman yüzde 12’nin altına inmemişti. 2022’de gelirler rekor bir biçimde artmasına rağmen, takip eden yıllarda büyük bir düşüş yaşandı. Özellikle Google gibi diğer şirketlerin kendi oyun hizmetlerini kapattığı göz önüne alındığında, bu projelerin de geleceği oldukça belirsiz.

Night School Studio, platformun satın aldığı ilk oyun stüdyosuydu ve yayıncının Stranger Things serisiyle bağlantılı iki oyun piyasaya sürmesinden bir ay sonra satın alındı. Platformun şu anda 50’nin üzerinde mobil oyunu mevcut ve belirtilenlere göre 2 milyon kullanıcı oyunları düzenli bir şekilde oynuyor. Stüdyonun şu anda geliştirmekte olduğu 16 oyun var.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.