Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Büyük Oyunların İlk Günden PS Plus’a Gelmesi Mümkün Mü?

Sony, büyük PlayStation oyunlarının ilk günden PS Plus servisine gelmesinin tek yolunun, kaliteyi düşürmek olduğunu söyledi.

Sony, Xbox Game Pass rakibi yeni PS Plus servisini geçtiğimiz ay tanıttı. Üç farklı üyelik planın yer aldığı hizmetin Türkiye fiyatlarını da zaman önce öğrenmiştik. Microsoft, genellikle büyük oyunları ilk günden kendi abonelik platformuna ekliyor. Peki, yenilenen PlayStation Plus için aynı durum söz konusu olacak mı?

Eurogamer’a göre Sony’nin son kazanç raporu için yatırımcılarla bir araya gelen PlayStation yöneticisi Hiroki Totoki, “Rakiplerin stratejisi hakkında yorum yapmaktan kaçınacağım. Şu anki düşüncemiz, kaliteli ürünler için geliştirme maliyetlerine uygun Ar-Ge yatırımına sahip olmak. Bu, hem platformu hem de yapım süreçlerini iyileştirecek” dedi.

AAA Oyunlar İlk Günden PS Plus’a Gelmeyecek

yeni ps plus

PS5’teki AAA tipi oyunları PlayStation Plus’a getirmeleri için yatırımı azaltmaları gerekebileceğini belirten Totoki, “Bu durumun birinci taraf oyun kalitesini bozmasından endişe ediyoruz. Sağlam ürünler ve oyunlar yaratmak için uygun kaynaklar harcadığımızdan emin olmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz ay bir podcast programına katılan PlayStation patronu Jim Ryan da buna benzer açıklamalarda bulunmuştu. “Yaptığımız oyunlar büyüyor; daha iyi oluyorlar, daha güzel oluyorlar, daha zenginleşiyorlar” diyen Ryan, oyunları yayınladıktan hemen sonra bir abonelik hizmetine dahil etmenin bu döngüyü kıracağını ve yatırım hacmini azaltacağını ifade etmişti.

Son olarak Sony, birinci taraf oyunlara 40 milyar yen (249 milyon sterlin) yatırım yapacaklarını ve hem mevcut hem de yeni oyunların birden fazla platform için geliştirileceğini söyledi. Bu arada yeni PS Plus servisi 14 Haziran’da çıkacak. Hem PS Plus hem de PS Now aboneliği olan PlayStation sahipleri, otomatik olarak PS Plus Premium katmanına geçebilecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.