Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Büyük Bir Kripto Borsası Daha Hacklendi: 100 Milyon Dolar Çalındı!

En büyük kripto para borsalarından birisi olan HTX hacklendi ve 100 milyon dolar değerinde varlık çalındı.

Kripto para borsası platformu HTX ve Heco Chain blok zinciri protokolü siber saldırılara maruz kaldı ve saldırıların sonucunda farklı para birimleri üzerinden 100 milyon dolar değerinde varlık çalındı. Siber saldırı, şirketin bir yatırımcısı olan Justin Sun tarafından doğrulandı. Yatırımcı, saldırıyı doğrulamanın yanı sıra tüm mağdurlara tazminat ödeneceğini de belirtti.

Sosyal medya platformu X‘te bir gönderi paylaşan Justin Sun, “Bir Siber Saldırıya Maruz Kaldık. Cüzdan kayıplarını tamamen telafi edecek. Platformdaki Tüm Fonlar ve Üyeler Güvende. Hacker saldırısının spesifik nedenlerini araştırıyoruz. Soruşturmayı tamamlayıp sebebini belirledikten sonra hizmete devam edeceğiz.” ifadelerini paylaştı.

Kripto Borsası HTX Hacklendi

Büyük Bir Kripto Borsası Daha Hacklendi: 100 Milyon Dolar Çalındı!

Siber saldırı ilk olarak blok zinciri siber güvenlik uzmanı Cyver tarafından fark edildi. Saldırganlar öncelikle 85 milyon dolar değerindeki bir transferi gözlemledi ve özel anahtara ulaşmayı başardı. Özel anahtarla bilgisayar korsanları, kullanıcıların Ethereum ile Heco Chain arasında token taşımasına yardımcı olmak için tasarlanan köprüye sızdı.

Blok zincirine dahil para birimlerinin doğası gereği değişken yapıları nedeniyle kesin zararları belirlemek kolay değil. Ayrıca bilgisayar korsanlarının hangi tür para birimlerini ele geçirdiğini tam olarak bilmiyoruz. Bu, HTX’in hacklendiği ilk sefer değil; bilgisayar korsanları Ekim ayında borsadan 8 milyon dolar değerinde Ethereum çalmıştı.

Bu arada, bir aydan kısa bir süre önce Sun’ın yatırım yaptığı başka bir kripto borsa olan Poloniex, yaklaşık 115 milyon dolar zarara uğratan bir saldırıya uğramıştı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.