Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Büyü Tabanlı FPS Oyunu ‘Immortals of Aveum’ Duyuruldu

The Game Awards 2022'de endüstrinin tecrübeli isimleri tarafından geliştirilen bir FPS olan Immortals of Aveum için bir tanıtım fragmanı yayınlandı.

Ascendant Studios, 2023’te yeni nesil konsollarda ve PC’de piyasaya sürülecek olan Immortals of Aveum adlı yeni bir tek oyunculu birinci şahıs nişancı oyununu duyurdu. Bağımsız stüdyo AAA oyunlar yaratmaya odaklanarak 2018’de Bret Robbins tarafından kuruldu. Ünlü yönetmen, Dead Space’in kreatif direktörlüğünü üstlenmişti.

Ascendant Studios, BioShock, Call of Duty ve Halo gibi son derece başarılı ve ödüllü oyunlarda çalışmış bir dizi endüstri gazisinin yeni evi oldu. Yeni oyun stüdyosu şimdiye kadar, 8 Aralık’ta The Game Awards 2022’de resmi bir tanıtım fragmanıyla duyurulan ilk oyunları üzerinde çalışacak bir ekip kurmakla meşguldü. Nihayet, kısa da olsa oyunun fragmanını görme şansı yakaladık.

Immortals of Aveum, EA Originals Oyunu Olacak

Immortals of Aveum

Ascendant Studios’a göre Immortals of Aveum, içgüdüsel ve sinematik bir hikaye deneyimi sunacak. Daha doğrusu, tek oyunculu, birinci şahıs nişancı, “çatışmalarla dolu ve unutulmanın eşiğinde” bir fantezi evreninde geçecek. The Game Awards 2022‘de gösterilen kısa fragmandan, bir tür savaşın devam etmesi ve savaşçıların savaş çekiçleri gibi daha standart silahlara ek olarak güçlü sihir kullanmaları dışında bir şey göremedik.

Oyun, endüstri devi Electronic Arts tarafından küçük stüdyoların oyunlarını halka sunmalarına yardımcı olmak için oluşturulan bir girişim olan EA Originals‘ın desteğiyle geliştirilme aşamasına girdi. Şirket, bağımsız geliştiricilerin oyun yapmaya odaklanabilmesi için pazarlama, yayıncılık ve finansman güvenliği sağlayarak büyük bir fırsat yarattı.

EA Originals işbirliğinden çıkan oyunlardan bazıları iki Unravel oyunu, It Takes Two, Fe ve Lost in Random gibi oyunlar oldu ve oyunların tümü büyük başarı yakaladı. Immortals of Aveum, EA Originals ile birlikte çalışarak ödüllü bağımsız oyunlardan oluşan sağlam bir oyun serisine katılacak. Oyunun 2023’te piyasaya sürülmesi planlanıyo ancak kesin bir çıkış tarihi henüz açıklanmadı.

Son olarak, oyun PC, PS5 ve Xbox Series konsollarında satışa sunulacak. Robbins, EA’nın “uzmanlığı ve kaynaklarının” Ascendant’taki ekibin AAA kalibreli bir oyun yapmasına izin vereceğini belirterek, ortaklık konusundaki coşkusunu dile getirdi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.