Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Efsanevi FPS Oyunu Classic Marathon Steam’de Ücretsiz

Efsane fps oyunu Classic Marathon, Steam platformuna çıkışını gerçekleştirerek tamamen ücretsiz hale geldi.

Halo ve Destiny geliştiricisi Bungie ekibi tarafından biz oyun severlere sunulan klasik birinci şahıs nişancı aksiyon oyunu Marathon, Steam platformuna çıkışını gerçekleştirdi. Bilim kurgu teması ile bizlere sunulan bu yapım oldukça eski bir yapıya sahip ve şu anda günümüzde hala oynanmaya devam ediyor. Artık oyunu Steam’de tamamen bedava bir şekilde elde edebiliyor ve kütüphanenize ekleyebiliyorsunuz.

Yukarıda bahsettiğimiz oyunlardan önce Marathon oyunu piyasadaki yerine aldı. Oyunda kolay kontrollerle beraber ilerleyebiliyor, elimizdeki silahı ateşleyebiliyor ve orijinal üçlemenin ilk oyunu olarak karşımıza Classic Marathon çıkıyor. Steam’de sürpriz bir şekilde çıkışını gerçekleştiren bu yapım şu anda hem Mac hem de PC‘de mevcut durumda. Üstelik tüm kullanıcılara ücretsiz.

Classic Marathon Üçlemenin İlk Oyunu

Classic Marathon aslında Bungie‘nin Marathon 2 oyun motorunun açık kaynak devamı olarak nitelendirilen Aleph One Developers ekibine aitti. Bu ekip üçlemenin tamamını Mac, PC ve Linux desteğiyle indirilebilir hale getirdi. Ancak Steam’deki çıkışı elbette daha fazla oyuncuya kavuşturdu ve yeni kitleleri bünyesine kattı.

Classic Marathon

Bungie şu anda mevcut oyunla beraber serinin iki farklı devam oyununu da Valve tarafından sunulan Steam platformuna getirmeyi hedefliyor. Bu oyunlar arasında Marathon 2: Durandal ve Marathon Infinity yer alıyor. Classic Marathon geldiğimiz noktada hiçbir zaman Bungie’nin diğer bilim kurgu serileri gibi büyük bir rekora kıramadı ve kendi içerisinde belli başlı oyuncu kitlesine sahip durumda.

Son olarak geçtiğimiz yıl 2025 yılında çıkış yapması planlanan PvP bir Marathon projesi üzerinde çalışıldığı belirtildi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.