Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Bungie İşten Çıkarma Yapıyor: Marathon Ertelendi

Sony çatısı altına katılan Bungie, işten çıkarma kervanına katılan son oyun şirketi oldu. Destiny 2: The Final Shape DLC'si ve yakında çıkacak olan nişancı oyunu Marathon da ertelendi.

Oyun endüstrisi için harika bir yıl geçiriyoruz ve birçok harika oyunun çıkışını kutluyoruz ancak binlerce kişi de işini kaybediyor; şimdiden 6.000’den fazla kişi işinden oldu. İşten çıkarma kervanına katılan son oyun stüdyosu ise Bungie oldu. İşten çıkarma sürecini gündeme getiren Bloomberg’den Jason Schreier, işten çıkarılan kişilerin sayısını net olarak bilmediğini ancak bazı yapımların ertelendiğini belirtti.

İşten çıkarmalar sonucunda Destiny 2: The Final Shape DLC ve Marathon isimli yeni yapım ertelendi. Bu büyük ertelemelerden yola çıkarak işten çıkarılan kişilerin sayısının bir hayli yüksek olduğunu tahmin ediyoruz. Hatta iddialara göre, Myth: The Fallen Lords günlerinden bu yana Bungie oyunları için müzik besteleyen ünlü isim Michael Salvatori de işten çıkarıldı.

Bungie’de İşler Yolunda Değil

Bungie İşten Çıkarma Yapıyor: Marathon Ertelendi

Bu yıl gerçekten çok büyük oyunlar görerek sevindik. Baldur’s Gate 3 ve Diablo 4 gibi efsane serilerin devam oyunlarına tanık olduk ancak aynı zamanda birçok oyun stüdyosunun da işten çıkarma furyasına kapıldığını gördük. PlayStation Studios, Telltale Games, Team17, Epic Games, Striking Distance, CD Projekt RED, Niantic, Firaxis, Microsoft ve Embracer gibi birçok dev stüdyo, toplamda binlerce kişiyi işten çıkardı.

Pandemi sürecinin geride kalması ve hayatın normalleşmesinin ardından, tüm bu oyun devlerinin işten çıkarma yapması bekleniyordu ancak Bungie’nin kadrosunun küçültülmesi biraz sürpriz oldu. Geçen yılın Ocak ayında stüdyo Sony tarafından satın alındığında, ekibin köklü isimlerinin şirkette kalmaya devam etmesi için 1,2 milyar dolar harcadı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.