Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Bungie, Aralık Ayında Resmi Olarak Sony’nin Olacak

Sony, Bungie'nin satın alınmasının Ekim-Aralık dönemi olan 2022-23 mali yılının 3. çeyreğinde tamamlanmasının beklendiğini söyledi.

Microsoft, son birkaç yıldır satın almalar açısından kesinlikle en iddialı isim olsa da, Sony de işleri hızlandırdı. Bu yılın hemen başlarında şirket, Bungie‘yi 3,6 milyar dolarlık büyük bir anlaşmayla satın alacağını duyurdu ve bugün, bu anlaşmanın ne zaman sonuçlanacağına dair daha net bir fikre sahibiz.

Sony, son üç aylık mali raporunda 2022-23 mali yılında (Nisan 2022-Mart 2023) işletme gelirinin 41 milyar yen düşeceğini tahmin ettiğini belirtti. Peki neden? Şirkete göre anlaşmayı inceleyen mahkeme, Bungie’nin satın alınması bir engel oluşturacak ve bu anlaşmanın 2022 yılının Ekim-Aralık dönemi olan mali yılın üçüncü çeyreğinde tamamlanmasına neden olacak.

Sony ve Bungie Anlaşması İnceleme Altında

Bungie

Daha önce duyurulduğu gibi anlaşmanın mürekkebi kuruduğunda Bungie, tam özerklik ve kendi üzerinde yaratıcı kontrol ile çalışmaya devam edecek ve Destiny’nin her şeyi de dahil olmak üzere mevcut ve gelecekteki oyunları, PlayStation’a özel olmak yerine çok platformlu oyunlar olarak kalacak. Sony ayrıca, Bungie anlaşmasının canlı hizmet alanında genişleme çabalarını önemli ölçüde hızlandırmasını da beklediğini belirtti.

Dolayısıyla şüphesiz, şirketin anlaşmayı olabildiğince hızlı ve düzgün bir şekilde tamamlamak istediği çok açık. Son zamanlarda, Sony ayrıca Haven Studios’u satın aldığını duyurdu ve ardından PlayStation CEO’su Jim Ryan, şirketin hala daha fazla satın alma planladığını yineledi. Geçtiğimiz günlerde ise Japon devinin, Square Enix’i satın alabileceği iddiaları gündeme geldi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.