Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Bugüne Kadar Yarım Milyon Call of Duty Hesabı Banlandı!

Activision, topluluk kurallarına aykırı davrandığı tespit edilen toplam 500.000 Call of Duty hesabının yasaklandığını açıkladı.

Hileden en fazla canı yanan firmaların başında gelen Activision, özellikle Call of Duty’deki adil rekabet kültürünü korumak amacıyla can hıraş bir çaba gösteriyor. Geçtiğimiz yıl kendi hile önleme sistemi Ricochet‘i devreye alan Amerikalı yayıncı, hileye karşı sıfır tolerans mottosuyla hareket etmeye devam ediyor.

Activision tarafından yapılan açıklamada, bugüne kadar 500.000 Call of Duty hesabının yasaklandığı ifade edildi. Şirket ayrıca saldırgan ve aşağılayıcı kullanıcı adlarını ve klan etiketlerini belirleyen ve kaldıran otomatik filtreleme sistemini başlattığından bu yana 300.00’den fazla hesabın yeniden adlandırıldığını belirtti.

500.000 Call of Duty Hesabı Yasaklandı

call of duty hile

Tüm bu çabalar, oynaması ücretsiz battle royale oyunu Call of Duty: Warzone‘daki uygunsuz ad ve etiket raporlarında yüzde 55 oranında düşüş yaşanmasını sağladı. Activision ayrıca bu hafta serideki tüm oyuncular için olumlu bir oyun deneyimi yaratmak amacıyla üç maddelik bir davranış kuralı yayınladı.

Oyunculardan birbirlerine saygılı davranmalarını ve dürüst bir şekilde rekabet etmelerini isteyen şirket, ırk, cinsiyet kimliği veya ifadesi, cinsel yönelim, yaş, kültür, inanç, zihinsel veya fiziksel durum veya ülkeye dayalı aşağılayıcı yorumlar da dahil olmak üzere zorbalık veya tacize asla müsamaha göstermeyeceklerini açıkladı.

Oyun Kültürünü Bozanlara Taviz Yok

Activision call of duty

Bu hafta başlayacak olan Call of Duty: Modern Warfare 2 açık betasına kaydolan oyuncuların oyuna erişebilmeleri için yeni davranış kurallarını onaylamaları gerekecek. Betaya ilk olarak PlayStation oyuncuları erişecek. Steam’de bin liranın üzerinde bir fiyata satılan oyun, 28 Ekim‘de piyasaya sürülecek.

Activision Blizzard, bu yılın başlarında Microsoft tarafından yaklaşık 70 milyar dolara satın alınmıştı. Dev anlaşma, bir süredir farklı ülkelerdeki piyasaya düzenleyici kurumların onayından geçiyor. Call of Duty gibi büyük serilerin çoklu platform özelliğini kaybetme olasılığı, tröst endişesine yol açıyor. PlayStation’ın patronu Jim Ryan, Xbox’ın kendilerine 3 yıllık bir anlaşma teklif ettiğini, ancak bunun her yönden çok yetersiz olduğunu söylemişti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.