Bu Yaz Ayında Windows 10 İçin Flash Desteği Tamamen Sonlanacak

Adobe Flash desteği tamamen bitmek üzere. Tüm modern tarayıcılardan kaldırıldı ve yılın başından beri Adobe tarafından destek bitirildi.

Microsoft, yazılımı kaldırmak için bir güncelleme sunarak Windows 10’da yavaş yavaş yazılımı öldürme kararı aldı. Çoğu insan için bu güncelleme otomatik olarak yüklenecek ve Flash kaybolacak. Öte yandan, Windows güncellemelerinin akışını kontrol eden işletmeler için durum biraz daha farklı işleyebilir.

Firma, yakın zamanda güncellenen Eylül ayındaki bir blog gönderisinde, Flash kaldırma güncellemesini bu yaz Salı Yaması güncellemelerine ekleyeceğini duyurdu. Bu, Windows 10 sürüm 1809 ve üzeri sürümler için Haziran ayında gerçekleşecek ve 1507 ve 1607 sürümleri için Temmuz ayında gerçekleşecek. Temmuz, Windows 8.1, Windows Server 2012 ve Windows Embedded 8 Standard kullanıcıları da güncellemeyi alacak.

blank

Flash güncellemesi haricinde, Salı günü yama güncellemeleri zorunlu olarak yüklenir. Güncellemeyi almamaya çalışırsanız, bir noktada otomatik olarak yüklenecek. Aslında, bu değişikliğin bir önceki ay göreceğimiz ön izleme güncellemesine de ulaşması gerekir. Bunlara “C” ve “D” hafta güncellemeleri denir ve bunlar isteğe bağlıdır.

1507 ve 1607 sürümleri, sırasıyla yaklaşık altı ve beş yaşında olsalar da, Uzun Süreli Bakım Dalında hala destekleniyor. Sürüm 1809, Uzun Süreli Hizmet Kanalı ve İşletim Sisteminin Kurumsal ve Eğitim SKU’larında desteklenmekte. Daha yeni sürümler şu anda mevcut ancak bazı destek durumları gerçekte şimdi ve bu güncellemelerin yayınlandığı zaman arasında değişecek şekilde ayarlanmış durumda.

Adobe Flash ‘ın ölümü yavaş oldu. Gerçekten de takip ediyorsanız, eski çözümden asla kurtulamayacağımızı düşünüyorsunuz. Yine de neredeyse bitiş çizgisine ulaşmış olmalıyız ve yakında Flash’a geçmişte kalmış bir şey olarak bakabileceğiz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol