Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Brooklyn Nine-Nine’ın Yıldızı Andre Braugher Hayatını Kaybetti

Brooklyn Nine-Nine, Homicide: Life on the Street ve Men of a Certain Age gibi dizilerle tanınan iki Emmy ödüllü aktör André Braugher, 61 yaşında hayatını kaybetti.

Netflix’te yer alan popüler sitkom dizisi Brooklyn Nine-Nine‘da canlandırdığı Yüzbaşı Raymond Holt rolüyle adını geniş kitlelere duyuran ünlü aktör Andre Braugher, 61 yaşında hayatını kaybetti. İki Emmy ödüllü oyuncunun kısa bir hastalık geçirdiği ve sonrasında yaşamını yitirdiği bildirildi.

Braugher, beyaz perdedeki ilk rolünü Denzel Washington’a En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ını kazandıran 1989 yapımı Glory filminde canlandırdı. Çoğunlukla komedi dizilerinde yer alan başarılı aktör,  1992-98 yıllarında Detective Frank Pembleton karakterine hayat verdiği Homicide: Life on the Street ile kariyerinin ilk Emmy ödülünü kazandı.

Emmy’nin yanı sıra 1997 ve 1998’de iki Televizyon Eleştirmenleri Derneği (TCA) Ödülü’ne layık görülen Braugher, ikinci Emmy’sine ise 2006’da Thief adlı dizisiyle kavuştu. 61 yaşında hayata veda eden başarılı aktöre şöhreti getiren yapım ise Brooklyn Nine-Nine oldu.

Kendisi, sekiz sezon boyunca hit komedi dizisinde Andy Samberg ile birlikte rol aldı. Yüzbaşı Raymond Holt rolüyle Komedi Dizisinde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında iki Eleştirmenlerin Seçimi Ödülü kazandı ve dört Emmy Ödülü adaylığı aldı. Yayın hayatına Fox’ta başlayan dizi daha sonra NBC’ye taşındı. Sevilen sitkomun tüm bölümleri şu anda Netflix‘te mevcut.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.