Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Breaking Bad’in Yaratıcısı GTA Benzeri Oyun Yapmak İstiyor!

Yakın tarihli bir röportaj sırasında Breaking Bad yaratıcısı Vince Gilligan, GTA serisine benzeyen bir oyun yapmak istediği açıkladı.

Breaking Bad ve Better Call Saul, son yılların en çok beğenilen dizilerinden oldu. Dizilerin yaratıcı ismi Vince Gilligan, işleri bir adım öteye taşıyarak oyun sektörüne de adım atmak istediğini açıkladı. Bunun yanı sıra ünlü yapımcı, bazı dizilerin fazla şişirildiğini, artık bitmesi gerektiğini ve kendi dizilerinin bu şekilde bitmesini istemediğini belirtti.

Şuan sinema sektöründe bu markaların etkisi çok büyük ancak hayranların son zamanlarda tartıştığı şeylerden biri Breaking Bad oyunu yayınlanma olasılığı oldu. Bu hayran tartışmalarına dahil olan Vince Gilligan, Inside the Gilliverse Podcast programında yakın zamanda yapılan bir röportajda ile seriyi video oyununa uyarlama konusuna çok istekli olduğunu açıkladı.

Breaking Bad Oyun Projeleri İptal Edilmiş

Breaking Bad

Bir zamanlar seri için bir mobil oyun piyasaya sürüldü ancak bununla birlikte, hiçbir zaman büyük prodüksiyonlu bir dizi oyunu yapılmadı. Bir hayran sorusunun ardından yapımcı Gilligan, Grand Theft Auto benzeri bir oyun istediğini belirtti.

Ne yazık ki, bu hiçbir zaman gerçekleşmedi ancak Gilligan ayrıca Breaking Bad oyunu ile ilgili birkaç girişimde bulunduğunu da ekledi. Bir zamanlar geliştirme aşamasında olan bir PS VR oyunu yapılıyormuş ancak diğer üç veya dört projede olduğu gibi bu proje de iptal edilmiş.

Bunun iki temel nedeni olduğunu düşünüyoruz. Birincisi, video oyunları yapmanın uzun, zor ve nihayetinde pahalı bir süreç olması ve bunun yatırımcıları endişelendirmesi. Diğer bir sebep ise herkesin Breaking Bad markasını korumak istemesi ve oyunun kaliteli bir şekilde piyasaya sürülmezse serinin imajına zarar gelecek endişesi bulunması.

YouTube video

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.