Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Brad Pitt Oyunculuğu Bırakma Hazırlığında

Ünlü Hollywood aktörü Brad Pitt, kariyerini bu sene sonlandırabilir. Bu yıl yer alacağı filmlerin son projesi olduğunu belirten aktör, oyunculuk kariyerinin düşüşte olduğunu belirtti.

Uzun yıllardır en önemli film yıldızlarından biri olan Brad Pitt, oyunculuk kariyerinin son aşamalarında olduğunu söyledi. Amerikalı aktör ilk olarak 1991’de Ridley Scott’ın yol filmi Thelma & Louise‘deki kovboy otostopçu rolüyle tanındı. A River Runs Through It, Legends of the Fall ve Röportaj gibi büyük bütçeli yapımların ardından Pitt, David Fincher’ın suç gerilim filmi Seven ve Terry Gilliam’ın bilimkurgu hit filmi gibi filmlerdeki performanslarıyla eleştirel beğeni toplamaya başladı. 12 Maymun, ona ilk Oscar adaylığını getirdi.

The Curious Case of Benjamin Button ve Moneyball adaylıklarının ardından Pitt, Quentin Tarantino’nun Once Upon a Time in Hollywood’daki Cliff Booth rolüyle En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Akademi Ödülü kazandı. COVID-19 pandemisi nedeniyle kısa bir aradan sonra Pitt, Sandra Bullock ve Channing Tatum’la birlikte The Lost City’de unutulmaz bir rolle beyaz perdeye geri döndü.

Brad Pitt, Bu Sene Son Senem Dedi

Brad Pitt

Aktör bu yıl Damien Chazelle’in bir topluluk kadrosuna sahip yeni filmi Babylon’da başrol oynayacak. GQ dergisindeki bir röportajda Bradd Pitt, oyunculuk kariyerinin son noktasında olduğunu söyleyerek çok yakında oyunculuğu bırakabileceğini öne sürdü. Aktör, film kariyerinin düşüşte olduğunu söyledi ve bu dönemi son dönem olarak nitelendirdi.

Pitt 2011’de de benzer yorumlarda bulunarak 2014’e kadar emekli olmayı umduğunu söyledi, ki bu elbette gerçekleşmedi. O zamandan beri, The Big Short ve Once Upon a Time in Hollywood’da kariyerinin en iyi performanslarından birkaçını sergiledi. Brad Pitt ne zaman emekli olmaya karar verirse versin, kariyerinde tüm zamanların en efsanevi adamlarından biri olarak anılacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.