Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Boğaziçi Ventures’tan Web 3.0 Oyun Alanında Yeni Yatırım

Boğaziçi Ventures’ın yeni yatırımı Web3.0 dünyasının gelecek vaat eden oyun stüdyolarından Hungri Games oldu.

Boğaziçi Ventures, son yıllarda önemli bir potansiyel ile büyümeye devam eden Web 3.0 alanında da yeni bir yatırımı tamamladı. Şirketin yeni yatırımı, blockchain tabanlı yeni web teknolojisinin önemli aktörlerinden biri olma yolunda çalışmalarına devam eden Hungri Games oldu. Boğaziçi Ventures’ın yatırım portföyündeki 11. oyun girişimi olan firma, token ve equity yatırımlarıyla birlikte 1.9 milyon dolara ulaşan turu kapattı.

Web2 ve Web3 alanlarında faaliyet gösteren Hungri Games, at yetiştirme ve yarıştırma temalı Metahorse Unity mobil oyun projesinin geliştirilmesi ve ölçeklendirilmesi için Boğaziçi Ventures’dan 23 milyon dolar değerleme üzerinden 500 bin dolar yatırım aldı. Birleşik Krallık merkezli yatırım şirketlerinden Triple Dragon ve Fransa merkezli dünyaca ünlü metaverse platformu olan The Sandbox’un kurucu ortağı/COO’su Sebastien Borget’in de yatırımcısı olduğu Hungri Games; mobil platformlarda, metaverse’te ve Web3’te güçlenerek yoluna devam ediyor.

Oyun Şirketi Hungri Games, 500 Bin Dolar Yatırım Aldı

Boğaziçi Ventures yatırım

Legend of Khans, Love Affairs ve God of Gods gibi oyunlarla tanınan Hungri Games, oyun sektörünün tecrübeli isimlerinden Arslan Kiran, Oğuz Kurtalan, Kağan Berk Koçak ve Sevara Shodieva tarafından 2019 yılında kuruldu. Web2 ve Web3 dünyasına farklı ve kaliteli içerikler getirme misyonunu benimseyen stüdyo, mobil oyun sektöründe özellikle yenilikçi mid-core ve casual oyunlar üzerine yoğunlaşıyor.

Yakın gelecekte, Clash of Gallipoli ve Metahorse Unity oyunları ile küresel çapta adından söz ettirmeyi planlayan Hungri Games’in Kurucusu Arslan Kiran “Boğaziçi Ventures gibi köklü ve deneyimli bir yatırım grubunun desteğini arkamızda hissetmekten dolayı mutluluk duyuyoruz. Bu yatırım sayesinde hem mevcut projelerimizi daha ileri taşıyacak hem de yeni ve heyecan verici oyun fikirlerini hayata geçireceğiz. Boğaziçi Ventures ve Hungri Games arasındaki bu iş birliği, oyun sektöründeki büyüme ve yenilikçiliği destekleme hedefi doğrultusunda atılmış önemli bir adımdır” dedi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.