Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Boğaziçi Ventures’tan İzmirli Mobil Oyun Şirketine Yatırım

Boğaziçi Ventures, 2023 yılındaki son yatırımını Urla, İzmir merkezli mobil oyun geliştirme şirketi Toon Metal Games'e yaptı.

Geçtiğimiz ağustos ayında Web3.0 dünyasının gelecek vaat eden oyun stüdyolarından Hungri Games‘e yatırım haberiyle karşımıza çıkan Boğaziçi Ventures, güçlü portföyüne bir oyun girişimini daha ekledi. Hybrid Casual türlerinde oyunlar geliştiren Urla, İzmir merkezli mobil oyun geliştirme şirketi Toon Metal Games, BV Growth Fonu portföy şirketleri arasına katıldı.

2021 yılında oyun sektöründe tecrübeli bir ekip tarafından kurulan stüdyo, 2.5 milyon dolar değerleme üzerinden 250 bin dolar değerinde yatırım aldı. Boğaziçi Ventures Yönetici Ortağı Burak Balık, “Girişimcilere destek verme ve sektöre değer katan teknolojilere yatırım yapma konusundaki kararlılığımızı sürdürüyoruz. Boğaziçi Ventures olarak, yaratıcı fikirleri destekleyerek, oyun endüstrisinin dönüşüm sürecine liderlik etmeye devam edeceğiz” dedi.

Toon Metal, 250 Bin Dolar Değerinde Yatırım Aldı

toon metals boğaziçi ventures

Toon Metal Games Kurucu Ortağı Gökçe Kaya ise “Boğaziçi Ventures’ın lider yatırımcı olarak bizi desteklemesi bizlere olan güvenini ve inancını gösteriyor. Aldığımız yatırımı ekibimizi genişletmek, hybrid casual ve casual oyun türlerinde elde ettiğimiz tecrübe ve know-how’ımızı daha da geliştirmek ve yeni oyunlarımızın üretimi için kullanacağız” şeklinde konuştu.

İlk oyunları Hamster Escapes‘i bir sene önce yayımlayan Toon Metal, kullanıcıların eşya dizme mekaniği ile Tiny House türündeki evleri geliştirdiği ve sudoku oynadığı TinyDoku adlı oyununu kısa süre önce tanıttı. Ekip ayrıca Dünya Kupası’na özel olarak geliştirdikleri Stadium Master ile Arcade Idle türünde önemli bir başarı yakaladı. Stüdyonun son oyunu, Beauty Salon ise şu anda soft launch sürecinde bulunuyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.