Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Bloons TD 6 İnceleme

Bloons TD 6 inceleme, Bloons TD 6 detaylı inceleme, Bloons TD 6 nasıl oynanır?

2018 yılında piyasaya sürülmüş birçok oyun bulunuyor. Bu oyunların bazıları tek oyunculu bazıları ise çok oyunculu olarak piyasaya sürüldü. Özellikle son birkaç yıldır indie oyunlar diğer AAA oyunlarına göre biraz daha fazla ilgi görmeye başladı. 2020 yılı içerisinde bu indie oyunların yükselişlerine daha fazla şahit olduk. Örneğin Among Us tıpkı Bloons TD 6 gibi 2018 yılında piyasaya sürüldü ama oyun asıl patlamayı 2020 yılının yaz aylarında yaptı. Özellikle Twitch ve YouTube kanallarında çok büyük bir popülariteye ulaşan Among Us, 2020 yılı içerisinde Google’da en çok aratılan oyunların başında geldi.

Yukarıda da bahsettiğim üzere indie oyunların yükselişi devam ediyor. Özellikle son dönemlerde Bloons TD 6, Steam’de aktif olarak günlük 20.000-40.000 oyuncu tarafından oynanmakta. Peki Bloons TD 6 nasıl bir oyun? Bloons TD 6 nasıl oynanır? tüm sorularınızın cevabını inceleme yazımızın içeriğinde bulacaksınız.

Bloons TD 6 Inceleme

Bloons TD 6, 18 Aralık 2018 tarihinde Steam üzerinden piyasaya sürüldü. Oyun Ninja Kiwi tarafından geliştirildi ve yayınlandı. Tower Defense türü oyunları seviyorsanız bu oyun tam size göre. Bloons TD 6 kendi kategorisindeki diğer oyunlara göre daha kaotik ve daha hızlı bir oyun. Bu oyun, karmaşık yükseltme sistemleri ve düzinelerce birimle sonsuz bir döngüye sokabilir. Basitliği ve verimli tasarımı seviyorsanız, bu sizin için uygun bir oyun değil! Ancak, birçok birim için yükseltme ağaçlarını kontrol etmek ve her zaman ekranınızın düşmanla dolu olmasını seviyorsanız evet doğru yerdesiniz bu oyun size göre.

Bloons TD 6 Nasıl Oynanır?

Oyunun mantığı aslında oldukça basit. Standart kule savunma oyunlarının mekaniğini barındırıyor. Kule savunma (Tower Defense) oyunlarının nasıl bir yapıya sahip olduğunu bilmiyorsanız size şu şekilde açıklayabilirim. Bulunduğunuz haritada belirli bir güzergah vardır ve bu yolda sürekli ilerleyen düşmanlar yer alıyor, düşmanların amacı ise yolun başlangıcından sonuna kadar ulaşarak elinizde bulunan canları yok etmek ve sizi yenmektir. Sizin amacınız ise elinizde bulunan kuleler ile birlikte bu düşmanları yolu tamamlamadan ve canlarınızı elinizden almadan önce öldürmektir. Gördüğünüz üzere mantık oldukça basit, ancak sandığınız kadar kolay değil. Bloons TD 6’da işlerin karıştığı yer, her biri kendi yükseltme ağaçlarına sahip düzinelerce kuleye ve ayrıca standart kule savunma kalıbına uymayan bazı eğlenceli birimlere sahip olmasıdır. Örneğin bazı haritalarda uçak ve helikopterler geldiğinde sadece bunlara karşı kullanabileceğiniz kuleler var.

Oyunun grafiklerine gelecek olursak oldukça güzel ve eğlenceli ama bir o kadar da göz yorabilecek bir yapıya sahip. Özellikle oyunun ilerleyen dönemlerinde gözlerinizin ağrıması oldukça normal, hem takip edebilmek açısından zorlaşıyor hem de oyuna odaklanmanızı engelliyor. Bu nedenle başlarda zorlanabilirsiniz, fakat oyunu oynadıkça ve grafiklere ve oyunun o kaotik yapısına alıştıkça zor gelmeyecektir.

Bloons TD 6 Inceleme 3

Kule Yükseltme

Her maymun kulesinin üç yükseltme yolu vardır ve daha sonraki yollar, kuleyi daha fazla kullanarak onlar için daha fazla deneyim kazanarak açılır. Yalnızca iki yoldan yükseltme yapabilirsiniz ve yalnızca bir yol, üçüncü düzeye veya daha yükseğe çıkabilir. Bu, aynı temel türünde, ancak çok farklı efektlere sahip kulelere sahip olabileceğiniz anlamına gelir. Oyunda bulunan düşmanların bazılarını yenebilmek adına seramik, kurşun ve kamuflaj gibi farklı türlerde olduğu için, bu varyasyonların çoğuna ihtiyacınız olacak ve bunlar yok etmek için genellikle özel yükseltmeler gerektiriyor. Kamuflaj balonları özellikle iğrençtir, onları tespit edebilecek yeterli ateş gücünüz yoksa savunmanızı tamamen mahvederler. Ek olarak, oyun başlangıçta dört farklı birim içeriyor. Bu birimler kendilerini otomatik olarak yükseltirler, böylece onlar için çok fazla endişelenmenize gerek kalmaz ve bunlardan sadece birini savaş alanına çağırabilirsiniz.

Oyunun İçeriği

Oyun başlangıçta 20 seviye içeriyor, ancak önceki Bloons TD oyunlarına göre, sonraki güncellemelerde daha fazlasını bekliyoruz. Her seviyenin kolay, orta ve zor olmak üzere üç farklı zorluğu mevcut ve zorluğa göre ödül vermektedir. Örneğin, yalnızca belirli bir maymun kulesi sınıfıyla bir seviyeyi geçmeniz veya daha güçlü düşmanlarla başa çıkmanız veya yolları tersine çevirmeniz gerekebilir. Bu hedeflerden birini her tamamladığınızda para kazanırsınız.

Oyun size o kadar çok birim ve birimlerinizle birlikte o kadar çok strateji veriyor ve sonra zorluklarla ilgili o kadar çok farklı varyasyon sunuyorki, gerçekten ustalaşmanız gereken çok şey var.

Bloons TD 6 Inceleme 1

Bloons TD 6 Satın Alınmaya Değer Mi?

Tek başınıza veya arkadaşlarınız ile birlikte oynamak istiyorsanız oyunu almanızı tavsiye ederim. Yeni gelen ve gelecek olan içeriklerle birlikte oyun daha iyi bir hale gelecektir. Zaman geçirmek ve eğlenmek için oldukça hoş bir oyun olmuş. Ve elbette oyundaki birçok şeyi öğrenebilmek için biraz fazla zaman ayırmanız gerekebilir.

Oyunun Steam sayfasına ulaşmak için buraya tıklayabilir ve 18,50 TL karşılığında satın alabilirsiniz.

YouTube video

İnceleme Özeti

Bloons TD 6 İnceleme

2018 yılında piyasaya sürülmüş birçok oyun bulunuyor. Bu oyunların bazıları tek oyunculu bazıları ise çok oyunculu olarak piyasaya sürüldü. Özellikle son birkaç yıldır indie oyunlar diğer AAA oyunları
0
Berbat

İçeriği Paylaş

Yazar Hakkında

Ayrıca Okuyabilirsiniz

1 Yorum

0 inceleme gösteriliyor
  1. ahmet kağan

    bloons td 6 oyunu açılmıyor

    Cevap

Cevap Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Gameplay
Graphics
Longevity
Thanks for submitting your rating!
Please give a rating.

Yorum gönderdiğiniz için teşekkür ederiz!